Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért butultam el? Régebben...

Mért butultam el? Régebben okosnak hittem magam, mostanában egyre kevésbé érzem így.

Figyelt kérdés

gimnáziumig nagyon jól teljesítettem, 10 évet kitűnő voltam, két évet jeles.

tanulmányi versenyeken kedvenc tárgyamból megyei/területi helyezett voltam mindig, országosan középmezőny (4-5 x) (a tanárom nem segített a felkészülésben)

a másik tárgyból volt h megyei helyezett, de nem mindig.

az évfolyam első 3 tanulójában benne voltam. Nem egy túl neves gimi...

érettségim kitűnő, 1 kivételével (emelt nyelv, csak h kapjak nyelvvizsgát) 90% felett. a szóbelik 100%-ak.

pedig érettségire nem is készültem.


Most egyetemen (BME) meg nagyon szarul megy. szeretem, ez érdekel, élvezem is (többnyire) viszont buktam már párszor, és szar az átlagom.

szóbeliken szerncsétlen vagyok, nem tudom magam előadni.

a tanulás se megy, inkább számítógépezek (ha baromi jól felelek, van h arra is 2-est kapok. nem teljesen objektív az osztályzás, de valamiért nem tudok bevágódni. (nem azt mondomh szemét a tanár, én nem tudok jól előadni. még ha nagyon tudom az nayagot, akkor sem)

IQ tesztet is amit csináltam, volt ami 110-et adott ki(igaz 15 perc helyett 5 perc...ilyen melyik illik oda típus, és minden választ meg tudtam vna indokolni)

gimiben amit csináltam vmi 135 körüli volt...

vannak néha baromi jó ötleteim, de ez kevés...mért nem tudok jól tanulni,

Mért van ez? mit tudok csinálni?


21/L


2010. jún. 10. 11:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"A BME-n bukni teljesen mást jelent, mint gimnáziumban bukni. A BME-n a kettesért meg kell dolgozni, gyakran többet, mint amennyit gimnáziumban az 5-ösért kellett. "


ez tetszett :D

2010. aug. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok, mint Te! Nekem még az a tippem, hogy mivel a BME-n magasabbak az elvárások, elment az önbizalmad. Főleg, hogy a szüleid is ostromolnak. Olyankor mondd meg nekik, hogy mivel belőlük vagy nem lehetsz jobb tanuló Pistikénél, aki zseni a VBK-n..:P ..tudod vágj vissza a génekkel:D.


Én is a BME-re járok, villamosmérnökire. Apukám orvos (és nem matekfej), mindig szid hogy nem örököltem a szorgalmát(fanatikus)..a francba tényleg nem! De törekszek!:) Fanatikus szorgalmas akarok lenni!xD Amikor cseszeget az eredményeim miatt, akkor felhozom, hogy minek vett feleségül skizofrén (állítólag) 85 IQ-s nőt (aki anyukám)...akkor okosabb lennék! Úgyhogy én még így is hálás vagyok a 120-130 IQ-mnak.:D Mióta egyetemre járok mindig ezt gondolom: nem vagyok valami zseni, főleg nem a többiekhez képest:(:(. Ez csak önbizalomhiány és nem segít rajtunk, hogy azt hisszük, mindenki jobb nálunk! Amit hiszünk magunkról, olyannak látnak mások is. Amitől félünk, az be fog következni! A francokat jobbfejűek mások, sokan sírnak, hogy nem tudnak semmit, nem tanultak semmit. Persze! Csak véletlenül sikerülnek a ZH-ik olyan jól! Annyi minimum kell, hogy figyeltek órán. Ha nekik ennyi elég, jó nekik. Nekem nem elég a 2-eshez. Nem vágyok munka nélküli dicsőségre. És annak örülj, amit munkával elérsz! Ne azon bánkódj, hogy mi nincs. A pénzen ne stresszelj, mégha kellene is, akkor se kellene!:D Tudod, a negatív stressz rontja a teljesítményt (nálam legalábbis). Én is diákhitelből kell éljek.:( Nyáron dolgozok.


Szóval régen, amikor elhittem és elhitették velem, hogy milyen okos vagyok, akkor ment is minden, és csak a kisujjamat mozdítottam. Az egyetem már nem ilyen.:S Első félévben szinte mindenből buktam, de túl sokat is gépeztem, és alig tanultam. Nem csoda így, aztán második félévre összekaptam magam, nehogy kirúgjanak, és rájöttem hogy én is bírok 3-ast kapni, ha tanulok minden nap. El tudom érni azokat az eredményeket, mint mások, csak mivel mindig a pontosságra törekszek, nincs időm mindent megtanulni. De semmi baj, még megtanulhatok tanulni.:P Tedd Te is ezt, vagy ha nem megy, akkor elégedj meg a diplomád értékével, és hogy menjen majd a munka. Nincs itt a világvége! Önbizalom, és megbocsájtás önmagadnak!!=)


19L


Ui.: "A zseni egy százalék ihlet, kilencvenkilenc százalék verejték." /Edison


Szóval érted?...:) Szurkolok!


Bocsi az OFF-ért, de gondoltam leírom a gondolataim hasonló helyzetben lévén. Ha nem segített, akkor bocsi.:S

2010. aug. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

nem tudom azóta megoldódott-e a problémád, de velem is ugyanez a helyzet, bár én még csak most kezdtem el ugyanezt a kart..

szerintem sincs veled semmi gond (nem csak amiatt mondom mert velem is ugyanez van), hidd el sokan mások is ugyanígy éreznek de nem vallják be maguknak, mert szégyellik azt mondani hogy valami nehéz (és egyszerűbb beletörődni abba hogy biztos nem voltam elég szorgalmas… még tanulnom kell). Akinek meg nagyon nem fekszik az hogy a semmiért tanult pl. heteken át mert ugyanúgy kivágják (akár többször is) mintha a kisujját se mozgatta volna meg, elhiszem hogy súlyosan önbizalomhiánya van és nem szarja csak úgy le h majd legközelebb… ebből simán elhihető h hülyének érzed magad mindenhez (na meg a többiekhez képest), pedig ez nem így van. nem tudom akkoriban mikor bekerültél és most milyen arcok voltak körülötted, mennyire sikerült összeismerkedned a többiekkel, de szerintem nagyon sok minden számít egy közösségen is (mint régen a gimiben), ahol mindenki ismerkedik - barátkozunk avagy jó légkör alakul ki és barátai lesznek az embernek, akikkel sokkal egyszerűbb már csak úgy "lenni" is. (nálunk elméletileg ez megvan, gyakorlatilag nincs.) szóval.. sokmindenen múlik ez az egész, és csodálom hogy eddig nem adtad fel, én már az egy félévemmel az újrafelvételin gondolkodok december óta (hiába érzem úgy h még érdekel a bio, de hülyének érzem magam hozzá)… örülnék ha fel tudnánk venni a kapcsolatot, kíváncsi vagyok hogy azóta lett-e (létezik-e) megoldás erre a helyzetre!

18/L

2011. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

ha gondolod, írj privátot :)

igazából még mindig kevésnek érzem magam néha, no meg nagyon szerencsétlennek....

de szeretem a labort, nem tudom h hova máshova mehetnék, no meg tényleg szeretem, csak nem megy olyan könnyen :(

de maradok, msc-t is szeretnék majd, csak lehet h lesz közte egy kis pihi.

egyébként az a durva, h a ti órarendeteket, már leegyserűsítették.

az más kérdés h a fizika bevezetőtöket sikerült brutál nehézre megcsinálniuk :S


ha gondolod írj, és kidumáljuk magunkat :)

2011. jan. 6. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!