Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha félek...

Mit csináljak, ha félek attól, hogy depressziós leszek?

Figyelt kérdés
A télen eléggé depis voltam, aztán ahogy kezdett javulni az idő, úgy javult vele a hangulatom is. Most jól vagyok, de már félek attól, ha ősz lesz, és újra lehangolt, szomorú leszek. Hogyan tudnám ezt magamban beállítani, hogy ne az időtől függjön a hangulatom?

2018. júl. 11. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is nem szabad félni tőle. Igazából csak tudatosan kell mindent csinálni. Nekem az vált be, hogy akkorra időzítem a fogyókúrát: egészséges étkezés, illetve ameddig csak az idő engedi, addig járok ki éjszaka futni vagy mozogni. Az is segített, amikor egy narancssárga-fehér tapétás szobába költöztem, de persze kell mellé a napfény is. Jól jön még egy téli hobbi is, amivel folyamatosan tudod inspirálni magad, amikor a szobában kell lenned. (Hogy ne muszáj legyen, hanem szórakozás.)


25/F

2018. júl. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ez engem is nagyon érdekelne...


Idén télen konkrétan lósz*rnyi életkedvem sem volt már, alig vártam a tavaszt. Mire végre valahára kezdett felmelegedni a idő+a nap is szinte majdnem minden nap sütött már, egyből éreztem a változást, fokozatosan egyre javult nekem is a hangulatom.

2018. júl. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szenes43 ***** válasza:

A depresszió nem szomorúság vagy vidámság kérdése az egy betegség.A környezet igen sokat befolyásolhatja jobb vagy rosszabb irányban de igazából kezeltetni kell szakemberrel mikor még enyhe lefolyású. Spontán is lehetnek depressziómentes időszakok de bármikor,bármilyen helyzetben visszatérhet és nem tudni milyen mélységbe visz le.

Káros hogy szinte megteremted a talajt a depressziónak a gondolataiddal már most vizionálod az őszt.Meditálj és inkább vizionálj magadnak egy napos,virágos rétet,ha ajánlhatom.

2018. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!