Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez? Pótcselekvés?...

Miért van ez? Pótcselekvés? De már ennyi embernél?

Figyelt kérdés

Nem tudok nem indulatos lenni, rettentően elkeserít ez az állandó piálás a fiataloknál (meg a nem fiataloknál is, de az nem annyira szembetűnő számomra). Mindig ez van, hogy azért iszok, hogy "jól érezzem magam". Tehát amúgy nem tudja? Kell a tudatmódosult állapot ahhoz, hogy jól érezze magát?! Ez sztem már régen rossz. Másik meg, hogy a társaság miatt. Mert mindenki iszik. Vagy amúgy nem értem, hogy egy társaságban pia nélkül nem lehet jól meglenni?!?! Jó, nyilván kocsmában muszáj inni, meg nem akarok álszent lenni, én is ittam már, voltam már 1-2szer berúgva, de simán kibírom a bulikat is pia nélkül. Nem vagyok absztinens, nem ítélem el az alkoholfogyasztást, pedig nagyon sokan ezzel vádolnak. Én a lelki okait nem értem, és nem találom elfogadhatónak ezt a folytonos részegedést.. Hogy van ez? Mi lenne a normális?

18/L


2010. júl. 4. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:

A kérdésed nagyon jó, én magam is sokat tűnődtem már ezen, de nem sokra jöttem rá. Szerintem a fiatalok közti "menőzés" legfontosabb kelléke a részegség. Figyeld meg, hogy egyedül nem sokan isznak, míg társaságban sokan. Szerintem ezért. Téged dícsérlek az érett gondolkodásod miatt.

19/F

2010. júl. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mivel mentális egészség témába írtad ezért leírom hogy én egyedül is szoktam inni ha rámjön , társaságban főleg azért mert anélkül nem merek megszólalni , voltam már detoxban is alkoholmérgezéssel és nem menőzésből

mondjuk én lehet másnak számítok érzelmileg labilis személyiségzavarral de mivel ide írtad gondoltam megosztom :P 22/L

2010. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és jársz pszichológushoz? vagy ez szerinted így oké?? meg mi váltotta ki nálad, hogy pont a pia? vagy drog IS?
2010. júl. 4. 17:36
 4/9 anonim ***** válasza:

járok , meg gyógyszert is szedek (amiatt is voltam már kórházban mondjuk) és nem oké de amikor olyan hangulatom van nem tudok mit csinálni

csak pia

2010. júl. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

És amikor Te voltál olyan állapotban az miért volt?

Miért ittál?..

2010. júl. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is kivagyok attól, amit a velem egykorúak csinálnak; s még én vagyok a maradi, begyepesedett, mert én nem vagyok ilyen.
2010. júl. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hú, ez jó kérdés... 1.nek nyelvvizsgám után vtam, friss kapcsiban, féltesóm szülinapján. milliónyi feszültség. ééés nem terveztem beb.szni, csak úgy alakult. meg nem is bírom olyan jól a piát:D:D:D de mondom, simán jól érzem magam buliban alkohol nélkül is
2010. júl. 4. 19:31
 8/9 A kérdező kommentje:
ja és nem a feszültség oldása miatt ittam, hanem amiatt rúgtam be könnyebben. sztem. legalábbis voltam már jópárszor feszült, de nem akartam ezzel oldani, nem akarnék ehhez folyamodni mindig, hogy a végén alkoholista legyek
2010. júl. 4. 19:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem is nagyon tudnának magukkal mit kezdeni, ha nem lenne valami a kezükben, amibe folyamatosan tudnának kapaszkodni. Úgyhogy részben biza pótcselekvés is.
2010. júl. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!