Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha elmegyek nőgyógyászhoz egy...

Ha elmegyek nőgyógyászhoz egy rákszűrésre, akkor a doki megtudja mondani az eredmények vagy bármi más alapján hogy szedem-e a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Lehet hogy idióta kérdés, elnézést ezért. A környezetemben senki sem tudott erre válaszolni. Előre is köszönöm!

2021. máj. 25. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Max ciklusokból, ha nem beállított. De miért mondod el neki, hogyha nem?😅
2021. máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Estelle fogamzásgátlóról van szó egyébként, ez nem tudom hogy számít-e. Pont hogy nem szeretném elmondani neki, ezért kérdezem.😊
2021. máj. 25. 21:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, ez alapján nem tudja megmondani.
2021. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Azt megkérdezhetem, hogy akkor minden 3 hónapban megveszed a gyógyszert és nem is használod?😅

Én is estellét használok, de én ténylegesen is szedem. Ha nem akarnék, akkor elmondanám, orvosként el kell fogadnia a véleményed, max megkérdezi, hogy miért. Minden a te döntésed.

Egyedül tényleg ebből tudja megnézni, hogy elmondod mikor jött meg utoljára és az nem fog valószínűleg olyan pontos lenni, mintha szednéd. Max ha jobban ismer akkor esetleges ultrahang (ha ti szoktatok az éves vizsgálásnál) akkor feltűnhet neki, hogy vastagabb a méhnyálkahártya, mint amikor szedted. De még nem járok a tanulmányimban sajnos ilyen részletesen a nőgyógyászatnál, így nem tudok még 6 dolgot mondani, hogy az előző adatokhoz képest, miket kellene keresni.

2021. máj. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A rákszűrés eredményéből nem tudja megállapítani.

Viszont: én úgy gondolom, nem árt tudnia. Azt is, ha szedés, azt is ha nem. Legalábbis akkor, ha bármi probléma felmerül.

Nem igazán értem, mi ezzel a bajod. Miért nem tudhatja?

2021. máj. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de mi értelme van annak, hogy az orvosnak nem mondod el, hogy gyógyszert szedsz?
2021. máj. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!