Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nők intim higiéniája, hogy...

A nők intim higiéniája, hogy működik?

Figyelt kérdés
A férfi intim higiénia egyszerű. Mint egy kézmosás. A nőké, hogy megy? Amiket innen-onnan véletlenül hallottam arra következtetek, hogy sokkal bonyolultabb.

2023. febr. 8. 20:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
61%
Mitől lenne bonyolultabb? Ha valami bonyolultabb kell, akkor vagy baj van, vagy az illető ront el valamit.
2023. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
55%
Nem, nem bonyolultabb.
2023. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Hallottam olyat, hogy pl gyereknek kell szűk boxer szerű fehérnemű, hogy ne menjen be a homok, meg, hogy kell valami kenőcs ha tul száraz, hogy ne dörzsölődjön ki. Meg ilyenek.
2023. febr. 8. 20:55
 4/34 anonim ***** válasza:
49%
Miafasz?
2023. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
63%

"Hallottam olyat, hogy pl gyereknek kell szűk boxer szerű fehérnemű, hogy ne menjen be a homok" - Ez mindkét nem esetében célszerű, nincs benne semmi spéci értelmes felnőttnek.

"meg, hogy kell valami kenőcs ha tul száraz, hogy ne dörzsölődjön ki" Te most a szexre és a síkosítóra gondolsz?😂 Csöppet ugrálsz a témák között. 😂😂

2023. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Én nemtudom. Pasi vagyok. Csak hallottam információ morzsákat.
2023. febr. 8. 21:08
 7/34 A kérdező kommentje:
Nem a szexre gondoltam. Hallottam, hogy pl a műszállas bugyi is ki tudja dörzsölni. A műszállas a pasiknak is kidörzsöli.
2023. febr. 8. 21:09
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

:-D Nem, nem kell kenegetni műszálas bugyihoz. De totál elhiszem, hogy pasi vagy és úgy képzeled, hogy minden nő fürdőjében ott egy nagy tégely gépzsír :D :D

És azt is simán elhiszem neked, hogy nem láttál még női intim részeket élőben :D

2023. febr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Adott egy hüvely, ami belül kissé savas, mert tejsavtermelő baktériumok élnek benne, ez a “hüvelyflóra”. Ez a savasság védi a hüvelyt a gombáktól (pl. Candida fajok) és a “rossz” baktériumoktól (pl. E. coli). Sajnos a hüvely túl közel van a húgycső nyílásához és a végbélhez is, így - főleg az utóbbitól - könnyen átkerülhetnek olyan mikroorganizmusok, amik fertőzést okoznak.

Ezért a női intim higiénia legfontosabb eleme a hüvelyflóra védelme.

Sajnos a hüvelyflóra nagyon érzékeny, egymillió dolog megboríthatja.

Érthető, hogy a szűk nadrágok, fehérneműk - különösen a tanga - egyrészt csinálnak egy fülledt közeget, másrészt a szoros kontaktussal átmozgathatnak kórokozókat a hüvelybe a környező bőrfelületről vagy a végbélnyílásról. A műszálas bugyival is az a gond, hogy a kórokozók számára kedvező, párás, állott közeget teremt.

A hüvely védelmét szolgálja az intim szőrzet is, mert egyrészt a bőrfelület szellőzését biztosítja, másrészt fizikailag távol tartja a dolgokat. Ezért fontos elkerülni a teljes szőrzet eltávolítását a szeméremajkak körül, erről számtalan cikket olvashatsz a neten, hogy mennyire felszaporodtak a nőgyógyászati gondok, amióta divatba jött az intim szőrtelenítés. Az intim szőrtelenítés nemcsak azért káros, mert eltávolítja a hüvely külső védelmi vonalát, de azért is, mert mikro- és makrosérüléseket hoz létre a nagyon érzékeny, átlagosnál vékonyabb bőrön, amik sokkal könnyebben begyulladnak és gennyesednek. Ez nemcsak kellemetlen, fájdalmas, de nem is túl esztétikus, ráadásul innen is könnyen bekerülnek a kórokozók a hüvelybe. Maga a szőrtelenítés is már veszélyt jelent azáltal, hogy idegen anyagok kerülnek a hüvely közelébe, krémek, borotvahab, gép, borotva, kéz stb.

Ezeken felül még megboríthatja a hüvelyflórát a szex, a spermium, a túl gyakori mosás, bármilyen vegyszer, parfüm, tisztálkodószerek (kivéve savasra beállított, illatmentes intim lemosó), a menstruáció stb. Emiatt hivatalosan az a legjobb a hüvelynek, ha nem háborgatják és csak tiszta csapvízzel öblítik le az intim tájékot, a szőrt maximum rövidebbre vágják, de nem távolítják el teljesen és fontos az is, hogy ha egy nő kakált, utána csak elölről hátrafelé törölje a fenekét, tehát a hüvelytől a végbél felé, sohase fordítva.

Ha a hüvely csíp vagy viszket vagy megváltozott színű/szagú/állagú váladék folyik belőle, az már hüvelyflóra borulás, sőt akár a fertőzés jele. Az elején még hüvelyflóra-helyreállító készítményekkel helyileg kezelhető ez, de durvább esetben már vényköteles szerek kellenek, ill.a helyreállítás alatt tartózkodás a nemi aktustól, továbbá szükséges a partner egyidejű kezelése is, akkor is, ha neki nincs tünete, pl.viszkető pénisz. Egy súlyosabb fertőzést kikezelni nagyon macerás, akár hónapokra húzódik a teljes gyógyulás és egy zsák pénz, úgyhogy jobb elkerülni.

Remélem, kielégítő volt a válaszom, 6000 Ft lesz.

2023. febr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Kielégítő volt. Említetted az intim szagot. Egy barátommal beszélgettem erről, hogy milyen lehet. Azzal riogatott, hogy a nő alulról nyitott és jön ki a belsőségszag. Eleszőr sokkolt, de rájöttem, hogy a fenekem is nyitott, de ha megmosom nem szagos.


8-as. Igazad van még élőben nem láttam. Ha olyan mutatná meg akivel nem vagyok olyan viszonyban, oda se mernék nézni. ("Ha olyan mutatná meg akivel nem vagyok olyan viszonyban." Ilyen azért fordulhat elő mert van fotós barátom, csinálunk akt fotózást és volt, hogy a nő beterpesztett, a fotós meg zavarbajött.)

2023. febr. 9. 06:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!