Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves korig lehet hormonál...

Hány éves korig lehet hormonális fogamzásgátlót használni?

Figyelt kérdés

Nuvaringet használtam de két orvos javaslatára abbahagytam.

Azt mondták, hogy negyven pluszosan normális ciklus mellett is kicsi az esély a terhességre.

(Amikor visszakérdeztem, csak azt ismételgették, hogy de olyan kicsi az esély, nem is kell védekezni - persze nem ők kockáztatnak egy abortuszt...)

Most találtam egy fiatal dokit, aki azt mondta, hogy a hüvelygyűrűt ötven éves korig használhatom, fel is írta.

Nem találok erről a neten semmit, másnak mit mond az orvosa?



2023. aug. 8. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőm most szült 42 évesen, első próbálkozós hónapból.

Szóval az első 2 dokidat feljelenteném a kamaránál sarlatánkodásért :D

2023. aug. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Hát azért 40 felett nem igazán javasolt a trombóziskockázat miatt.

Miért nem váltasz minipillre? Az nem okoz trombózist.

2023. aug. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 qborka ***** válasza:
100%
Mirena,Jaydess spirálok. 43 évesen kaptam nagyon erős vérzés ellen.
2023. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Nagybácsim 44 éves felesége most szült. Szóval nehogy hallgass az első kettőre.

A trombózis miatt 35 fölött valóban a gyártó nem ajánlja, szóval lehet érdemes váltani, ha tudsz de nehogy az első kettőtől kérdezd.

2023. aug. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A nuvaringnél a trombózisveszély három-hatszorosára nő (tízezer nőből max 12 évente - ez nem tűnik túl soknak, tíz év után is csak 1.2 % az esély)

Megnéztem a minipillt, köszi a tippet, egyébként ott is ír trombózis kockázatról, szóval ez szinte mindenhol fennáll. Ami nem tetszik benne, hogy azt írja, össze-vissza vérzések lehetnek, engem ez jobban zavar.

Hát, lehet, hogy kéne egy negyedik-ötödik doki is, mert őrjítő, hogy nincs egységes álláspont.

Most mesélte egy ismerősöm, hogy neki 42 évesen azt mondta a dokija, hogy az ő korában már nem kell fogamzásgátló!

Agyrém...

2023. aug. 9. 09:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát az, hogy nem kell védekezni, az tutira nem igaz. Persze, csökken a termékenység, de szabályos ciklusok mellett egy év alatt még 40-45 évesen is van 20% esély a terhességre, az azért nem annyira kevés.

A minipill nem fokozza a trombóziskockázatot, mert az ösztrogénfüggő, abban meg csak gesztagén van, de tény, hogy a szabálytalan vérzés gyakoribb mellette. Lehet még spirált is használni, hormonost is, hormonmenteset is.


És amúgy, ha semmi más rizikófaktorod nincs (túlsúly, dohányzás, magasvérnyomás, egyéb betegség stb), és tudomásul veszed a fokozott kockázatot, használhatod a gyűrűt is.


Viszont ha már mindenképp a kombinált hormonos megoldásnál maradsz, akkor inkább levonorgesztrel tartalmú tabi vagy az újabb típusú, drovelis nevű tabi lenne jobb, azoknak a legalacsonyabb a trombóziskockázata.

2023. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a leírást, hatos 🙂

Azt hiszem, egyelőre maradok a gyűrűnél, és keresek egy olyan dokit, akivel jobban körül lehet járni a témát, és rákérdezek a javasolt tabikra is.

(A spirál nem opció, vannak rossz tapasztalatok a környezetemben)

2023. aug. 9. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!