Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Külföldi országokban is...

Külföldi országokban is ugyanúgy tabu a menstruáció, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ugye Magyarországon tudjuk, hogy mennyire nem szívesen beszélünk róla, meg mennyire cikinek gondoljuk, de kérdés, hogy mi lehet a helyzet külföldön? Európa többi részén, vagy akár Amerikában, Ázsiában is ugyanúgy tabu a menzesz, mint hazánkban? Mit gondoltok?

márc. 25. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem Magyarországon nem tabu a menstruáció, nekem egyáltalán nem ciki és nem is tapasztaltam ilyet a környezetemben sem.
márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, hogy tabu, mert a főnöknőm mindig mondja, hogy pisilni megy, de a betétcserét nem szokta közölni.

Vagy mégsem? Este leülök a tévé elé és két intimbetét között van egy pelenka, meg valami gomba.

márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

főnöknőm mindig mondja, hogy pisilni megy, de a betétcserét nem szokta közölni.


Miért kéne ezt külön említeni? Hogy most tampont, most betétet, most kakilni fogok...? Felnőtt ember nem meséli el, mi történik vele a mosdóban.

márc. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem érzem tabunak, a környezetemben mindenhol nyíltan lehet beszélni menstruációról. Te mi alapján gondolod, hogy tabu?
márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

én se értem miért kéne ezt kifejteni... elmegyek a mosdóba, mindjárt jövök.

kérdező, ha erre gondolsz, akkor az inkább az usa, ahol a szuperanyák meg a nagyon feministák ilyen "első-vérzés-bulikat" rendeznek, meg nem hajlandóak betétet/tampont használni, mert jó lesz az a szétkent vér és szövetmaradvány a busz ülésén is, de szerencsére ez európában sehol nem szokás.

12 évesen meg minden IS ciki, de ne aggódj, egyszer leszel 25 is, és kinövöd még ezeket a "ciki" kategóriákat :)

márc. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne erről beszélni idegenekkel, főleg, hogy nem is érinti őket?

Nem tabu,de nem kell más orrára kötni.

márc. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!