Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik Magyarországon olyan,...

Létezik Magyarországon olyan, hogy valakinek nincs pénze tamponra, betétre?

Figyelt kérdés

Ismertek olyat, aki ilyen helyzetben van, hogy nem tudja megvenni még a tampont, betétet sem?

Mi lehet az oka, és hol/kiknél jellemző az ilyen?



2022. máj. 9. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Melyszegenysegben eloknel biztos van.
2022. máj. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Még kifejezés is van rá, menstruációs szegénység.
2022. máj. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Létezik bizony. :(

Én nem ismerek ilyen személyt, de tanulmányok szólnak erről a jelenségről. Ahogy a 2-es is írta: menstruációs szegénység. Még tinilányokat is érint.

Borzasztó nagyon.

2022. máj. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván. Sokan élnek közművek nélkül, segélyből, még ételre sincs pénzük, nemhogy ilyen "luxusra". Annak a rétegnek internete sincs, úgyhogy kevéssé valószínű, hogy itt azok ismerőseit megtalálod.
2022. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%
Bocsi, nem kétlem hogy létezik ilyen, de pont az ilyen családokban - érdekes módon - nikotinszegénység meg nincsen... Cigire mindig van pénz. :((((
2022. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 bocs, nem vagy százas. Komplex jelenséget szeretnél egy megfejtéssel intézni, ráadásul olyannal, ami inkább csak hosszútávú következmény. Tűnhetsz jobbnak a magad szemében velük összehasonlítva, nem kérdés. A kérdés inkább az, hogy neked vajon miért van ekkora szükséged most erre?
2022. máj. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Van persze, régebben nálunk is megesett hogy nem tudtunk venni betétet anyagi okokból.

Otthon maradtam, és betét helyett sima WC papírt használtam, ami ugye nem túl alkalmas arra hogy magába tartsa a nedvességet, szóval az lett a vége hogy egy amúgy is rossz törölközőn ültem egész nap, mert olyan gyakran átáztam. Őszintén csodálom hogy hogy nem kaptam el valami fertőzést akkor. Szerencsére már egyáltalán nincs ilyen problémám, és bőven meg tudjuk venni a betétet havonta.

2022. máj. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!