Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magas prolaktin csökkentése...

Magas prolaktin csökkentése után mit tapasztaltatok? Mi volt az oka?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1020-ról kezdtük bromociprinnel csökkenteni 2 hónapja és most az új vérvétel szerint 108-ra lement.


Mióta szedem ezeket tapasztaltam:

-nincs libidóm habár sose volt sok meg stresszes időszakom van most egyáltalán nincs.

-híztam

- ingerlékeny vagyok néha elég depresszív



Illetve amik miatt endokrinologushoz mentem nem változtak: fokozott szőrösödés (sőt mintha az arcomob erősödött volna), pattanásos bőr, hajhullás.


Nem igazán tudott az orvos mit mondani csak azt hogy ilyen alkat vagyok. Minden férfi hormon enyhén magas meg elvileg van egy minimális vesefunkció problémám amire az orvos szerint nem érdemes gyógyszert szedni mert többet árt mint használ. Most várok még egy sella mri-re. De tanácstalan vagyok kezdek elbizonytalanodni az orvosommal kapcsolatban.

Ha tényleg semmi jelentős bajom akkor miért emelkedettek a férfi hormonjaim, miért volt 1000 felett a prolaktinom és miért vagyok egyre szőrösebb pattanásosabb stb..



ápr. 9. 15:47
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
A férfi hormonok miatt. Adenoma, vagy más elváltozás meg majd kiderül az agyalapi mirigy MR-ből. Lehet le kell csökkenteni a bromot majd, de majd kiderül az eredmény után.
ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magas lehet a bromo adag. Mondd el a dokinak a tüneteid, ès csökkentenie kéne. Ami nagyon fontos: nem szabad hirtelen abbahagyni!


Egyébként jó lett volna adenoma mr-el kezdeni… Mert nagyon sokszor felírják a dokik a bromot, tökre örülünk, hogy leviszi a prolaktint - közben simán lehet, hogy pajzsmirigy zavar vagy pcos miatt magas a prolaktin… Tehát nem a gyökér okoz kezelik.


Csinàlt neked inzulinos cukorterhelést, pajzsmirigy hormonokat nézett?

ápr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia! Igen néztek. Vércukor (éhgyomorra alacsony), inzulin éppen határértéken belül vannak (bár csak 0 és 120 perces terhelést néztek és kb egy óránál mindig éreztem hogy "leesik". Ezt onnan gondolom mert évekkel ezelőtt néztem 60 perceset is akkor az alacsony volt és ugyanúgy rosszul voltam mint most az elmúlt 2 alkalommal kb egy óra után fél óráig) a pajzsmirigy rendben volt uh-n. A doki annyit mondott az elején hogy minden jel pcos re mutat a hormonok alapján de nincs egy darab cisztám sem a menzeszem rendszeres úgyhogy azt kizárta emiatt.
ápr. 28. 16:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszi! Érdemes az IR kezelést megkezdeni (cukormentes dièta, tápanyagdús étkezés, súlyzós edzés, C-D-cink-magnézium citrát vitaminok). Valami van hormonálisan, ha még nem is mutatkozik meg pcos formájában. Pajzsmirigynél labort is néztek vagy csak uh-t?
tegnap 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!