Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan és merre?

Hogyan és merre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, minél hamarabb.

A problémám az, hogy jelenleg eléggé úgy tűnik hogy elkaptam valami fertőzést, emiatt minél hamarabb elkéne juttnom, egy nőgyógyászhoz (még nem voltam soha). Itt kezdődnek a problémák, ugyanis nem értem hogyan, és hova kéne mennem. Nagyközségben lakom, ide van bejelentve a lakcímem. (Csömör, Budapesttől nem messze) és itt csak egy egészségesház van, de ott nem foglalkoznak nőgyógyásszattal, pluszban nem is oda vagyok bejelentve háziorvoshoz, hanem a IV. kerületbe, ahol színt úgy nincsen (fogalmam sincs, hogy miért, mert mindig is itt laktunk). Tehát a kérdés az lenne, hogy ilyenkor mi van? Elég sokat nézelődtem rendelőintézetek oldalán, itt gyakori kérdéseken is olvastam kérdéseket, és nekem eléggé úgy jött le mindkettőnél, hogy engem nem fognak felvenni betegfelvételre, mert a lakcím kártyám nem az adott helyre van bejelentve, ezáltal engem ők elküldhetnek. Mindenképpen SZTK-ba kéne mennem ugyanis, nem tudnék kifizetni 30ezreket. Teljesen bele vagyok kavarodva az egészbe, egyáltalán nem értem ezt a lakcím, TAJ kártyás szitút. Sajnos apukámmal élek ketten, tőle ez ügyben nem tudok segítséget kérni, ahogy nagyon mástól sem, ezért ez az utolsó remény.

Kérlek segítsetek, hogy hova tudnék menni, ahol biztosan ellátnának, és nem küldenének el a lakcím kártya miatt.

Előre is köszönöm a válaszokat, és bocsánat ha nagyon kusza lett, nagyon sötét ez nekem is.

17/L


ápr. 22. 06:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a háziorvos fog tudni segíteni hogy hova tartozol. Egyébként meg az esetek többségében ezt gomba okozza. Első körben tök felesleges ezzel dokihoz menni. Vegyél 3 napos Canesten hüvelytablettát illetve Canesten krémet. Ha a kezelés végére sem javul a helyzet akkor elmehetsz nőgyógyászatra. Én pont a múlt héten éreztem hogy valami nem oké a hüvelyem bejáratánál. Volt itthon szerencsére tabletta és krém is mert bevásároltam fél éve hogy hátha kelleni fog. Elhasználtam és hála az égnek tökéletesen rendben is jöttem.

27N

ápr. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A bejelentett lakcímed szerinti sztk-ba (nőgyógyászati szakrendelés) kell menned. Az Egészségházban nincs nőgyógyászati szakrendelés (megnéztem, tényleg nincs), és én hirtelen nem is találom, hogy hova tartozol. Az Egészségház központi telefonszámán vagy a háziorvosod meg kell tudja mondani, hova tartozol. Simán lehet, hogy másik település, sőt akár Budapest.


Esetleg alkalmazhatod, amit az 1-es írt, valóban gyakran gombás fertőzés okozza a viszketést, folyást, és a tünetek alapján a patikus lehet jobbat is tud ajánlani mint a Canesten (van már szerintem olyan fajta tabletta/kúp + kenőcs, ami gombás és bakteriális fertőzésre is jó, vény nélkül kapható).


De ha nem segít akkor irány az orvos.

ápr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!