Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 4. napi eredmény jónak számít?

4. napi eredmény jónak számít?

Figyelt kérdés

Majd a két vérvétel eredményével szerettem volna orvoshoz menni, (szőrösödés, ciklus zavar, hízás + fogyási képtelenség, fokozott izzadás, hajhullás, alvászavar miatt) de akit ajánlottak csak augusztusban tudna fogadni..


A 4.napi eredményem:


Albumin: 43,8 g/l (referencia: 35-52)

TSH 1,47 mIU/l

T4: 9,01 pmol/l (nincs megadva referencia érték)

T3: 4,69 pmol/l (referencia érték: 3,8-6)

FSH: 7,8 IU/l (nincs megadva referencia érték)

LH: 4,77 IU/l (nincs megadva referencia érték)

Prolaktin: 231,21 mIU/l (nincs megadva referencia érték)

Ösztradiol (E2): 144,27 pmol/l (nincs megadva referencia érték)

Totál tesztoszteron: 1,21 nmol/l (referencia: 0,4-2,6)

FTI: 2,6% (referencia: 0,7-10,9)

SHBG: 47,20 nmol/l (referencia: 18,2-135,50)


Ahol van referenciatartomány, ott látom, hogy rendben vannak a számok, a többi nem tudom normális e. Ugyanitt, megköszönöm, ha tudtok ajánlani jó endokrinológust, akihez talán hamarabb be lehetne jutni.


Cukorterhelésen pont egy hónapja voltam, a 60 perces inzulin picit magasabb volt, egyébként rendben volt, illetve akkor nézték D vitamin szintet is, ami 70,6 nmol/l tehát elégtelen mennyiségű, pedig szedek D vitamint is.



máj. 17. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, endokrinológust hol szeretnél, melyik városban ajánljunk? Magánintézményben is jó?


Ránéztem a laborpapírjaim, hogy mik a referencia értékek azoknál, amiket nálad nem adtak meg, bemásolom.


Prolaktin nekem úgy tűnik, hogy referencián belül van neked:

Menopauza előtt : 59 - 619 mIU/L, Menopauza után : 38 - 430 mIU/L

Vagy: az optimális prolaktin kevesebb mint 300 mIU/L (14 ng/ml).


T4 referencia:

9.00-23.20 (vagy 11.5 - 22.7)


FSH referencia:

Follikular fázis: 3,5-12,5


LH referencia:

Follikular fázis: 2,4-12,6


Illetve nekem doki azt mondta, hogy egymáshoz is viszonyítja is kell nézni, mi az FSH és LH aránya, minél közelebb kell legyen az 1:1-es értékhez. Ez már szubklinikai értelmezés, tehát papíron maguk az értékek jók, de kicsit mélyebben is kell nézni, arányában, cél szerint stb, lehet, hogy úgy kevésbé jók az értékek. Mint pl. TSH-hél, a referencia 0.350-4.940, de teherbe eséshez jobb, ha 2.5 alatt van, még jobb 1.5 alatt. Nem lehetetlen teherbe esni 3-4 értékekkel, sőt van, aki 5-8 értékkel esik teherbe, és egészséges a baba is, de az általános, statisztikai ajánlás a 2.5 alatti érték teherbe eséshez.

máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

D vitamint mennyit szedsz, 3ezer? Zsíros étkezés közben veszed be? (Mert zsírban oldódó, úgy tud jól felszívódni).


Emelt az orvosod annak láttán, hogy alacsony volt a vérképeden? Például eddig szedtél 3ezret, és emelte 6ezerre, majd megint vérkép.


Nekem pont így csinálta 50-et mutatott a vérkép, ami alacsony, ezért 2 hétig 6ezret kellett szednem, utána már jó volt vérvételen, mehetett vissza napi 3ezerre. A doki azt mondta, egész évben szedjem a napi 3ezret, minden egyes nap, nyáron is, ha nem tudok 15 percet napozni 11-15 óra között, minden nap. Ha tudok, akkor nyáron nem kell, de a többi évszakban igen.

máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Alacsonyka ez a t3, középen vagy felette kéne lennie.

Alulműködés okozhatja, viszont a TSH ezt nem támasztja alá és ilyenkor nem kezelnek… Szedsz jód tartalmú vitamint?

máj. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, a t4***-re írtam ezt.
máj. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!


#1: igaz.. ez valóban kimaradt, Budapesten keresek elsősorban.


#2: 10.000 IU, halolajjal egyszerre szoktam általában. Doki semmit nem mondott rá, szerinte minden a legnagyobb rendben .. a laborban mondta a hölgy, hogy emiatt és 1-2 másik érték miatt kellene egy kontroll nagylabor is, mikor megyek a 21.napi vérvételre.


#3: Eddig erre nem is figyeltem, de most, hogy kérdezted, megnéztem, az egyik vitamin dobozán a felsorolásban a jód is szerepel. Ez torzítja az eredményt?

máj. 22. 06:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos torzíthatja, el tudja fedni az alulműködést, mert lecsökkenti a TsH-t, viszont nem lesz tőle magasabb a t4, nem javítja igazából az alulműködèses tüneteket. 😔
máj. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!