Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet ez? Fertőzés?

Mi lehet ez? Fertőzés?

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy heveny h.gyulladásom, azonban szerintem az egyhetes kúra után meggyógyultam, a folyásom minimálisra csökkent, ami úgy tudom normális. Viszont ha széthúzom a nemiszervem nagyajkait, akkor fehér valamik vannak ott, amiket az ujjammal is el tudok távolítani, és mikor "szétdörzsölöm" akkor ilyen krémesebb állagú. Ez mi? Lehet valami fertőzésem van? Vagy ez normális?
2010. nov. 29. 13:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is a Lactacyd-od használom, de nekem semmi bajom nincs vele!

Olyan semmilyen!

Aki irta a tejsavas irrigálást az irhatna róla bövebben, mert nekem is van folyásom, nem olyan hüde nagyon sok, de van.

Tudom, hogy megelözés céljára hasznája, de hátha segitene nekünk is.

2010. nov. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtál semmi undorítót, de szerintem menj orvoshoz!
2010. nov. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam az irrigálást. Igazából én sem megelőzésre használom, hiszen amikor már érzi az ember, hogy valami nem oké, akkor ott már van valami. :)


A fertőzések többnyire azért alakulnak ki, mert valami miatt felborul az egészséges hüvelyflóra és emiatt elpusztulnak lactobacillusok, amiknek az a dolga, hogy a bejutott kórokozókat elpusztítsák. A tejsavval olyan táptalajt juttatunk a hüvelybe, amiben a lactabacillusok újra erőre tudnak kapni, újra elszaporodnak és teszik a dolgukat, azaz pusztítják a nem odavaló gombákat, bacikat, vírusokat.


Vagyis a hüvelyflóra helyretételével nem pusztán a tünetet kezeled, hanem az okot szünteted meg, ami miatt a fertőzés egyáltalán ki tudott alakulni.


Én személy szerint Dolhay-féle tejsavas pezsgőtablettát használok Lactacydos irrigátorral (Ezt már tudtommal nem kapni, mert a Lactacyd már nem gyárt irrigálófolyadékot sem.) A gyógyszertárban bizonyára árulnak másféle irrigátort, és a Dolhay-hoz is van készülék.


Azt szoktam javasolni, hogy érdemes kipróbálni a tejsavas irrigálást, ha fertőzés gyanúja áll fenn, és ha néhány nap alatt nincs rohamos javulás, akkor természetesen nőgyógyász.


A saját tapasztalatom mindazonáltal az, hogy én még nem voltam hüvelyi fertőzéssel orvosnál, mert a tejsav mindig helyretett. (kopp-kopp)


26/N

2010. nov. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
77%

Én kérdeztem az irrigálást, Köszi szépen!

Akkor ez nem vényköteles, tehát ha bemegyek a patikába akkor ott tudnak nekem adni ilyen irrigátort, és irrigálószert is?

Még azt szeretném megkérdezni, hogy akkor ez ártani nem árt ugye, csak túlzásba sem szabad vinni a sok öblögetést-jól mondom?

Mindenesetre megvárom a válaszod, és szerintem kipróbálom én is!

Köszönjük szépen!

2010. nov. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Írtam az egyik oldalra, ahol orvosok válaszolnak. Mondta az egyik doki, hogy nincs ok aggodalmaskodásra, mivel ez csak hámsejt:)
2010. nov. 29. 20:38
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem, dehogy vényköteles! Drogériákban is árulják a Dolhay-féle pezsgőtablettát és irrigátort.


Kárt ezzel nem lehet okozni, de csak akkor érdemes használni, amikor tényleg kell.

2010. nov. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Utána olvasgattam picit dokik oldalán, sokan javasolják, és tényleg nem lehet kárt tenni!

Még soha nem hallottam róla én sem, elég hasznos, köszi, hogy írtál róla!

2010. nov. 30. 07:47
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nincs mit! :) Ennek a Dolhay-nak is van honlapja, ott részletesen leírják, hogy miért is hasznos nekünk a tejsav. Igaz, ott mindig javasolják a használatát, ha változás áll be a hüvely phjában (menzesz után, szex után, antibiotikumos kúránál, fertőzésnél stb.) Én azon az állásponton vagyok, hogy akkor kell csak elővenni, ha fertőzés van, szóval nálam évente egy, max két alkalommal kerül elő, de lehet, hogy még sokat is mondtam. :)


Amitől nekem habzik a szám az az, hogy nagyon sok nő bármit érez, dugdossa föl a Canesten kombit, mert a TV ezt sulykolja. Az se számít, hogy fogalma nincs, hogy gomba, baktérium, vagy vírus van a hüvelyében, az részletkérdés. Meg az se, hogy a gombák nagy része teljesen rezisztens már az antimikotikumokra (mint a Canesten is) az indokolatlan gyógyszerhasználat miatt. A másik meg, hogy ugyan a gombaölő kiírtja magát a gombát, de ettől még lesz jó a hüvely Ph, nem tud szaporodni a lactobaci, azaz kezdődik minden előröl.


Csakhát a tejsavnak nem kell olyan nagy reklámhasjáratot csapni, abban nincs pénz, ha a nő egészséges... Veszel egy irrigátort 1000-1500 forintért, az enyém 7 éves, de még jópárat kibír. Meg veszel egy 20 darabos pezsgőtablettát 900 forintért, ez 20 öblítésre elég. (Én egy fertőzéskor kétszer-háromszor érzem szükségét, mert ennyitől teljesen elmúlik a diszkomfort érzés.) Azaz a pezsgőtabi is sokáig elég. Gyógyszertárban is lehet venni tejsavat talán por alakban, az szerintem még olcsóbb lehet, mint a pezsgőtabletta.


Szóval én tényleg tudom minden nőnek javasolni, hogy próbálja ki ezt a méregdrága gyógyszerek helyet.


Jó egészséget mindenkinek! :)


26/N

2010. nov. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Érdemes ezt az oldalt végigolvasni! Közérthetően leírnak benne mindent, amit tudni kell a hüvely egészségéről.

2010. nov. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Jó!Akkor ártani nem árt!

Megnéztem a honlapjukat, elég érdekes!

Mint mondtam Én is évek óta küzködök a folyással, bár orvosnál még nem voltam!

Olvasom itt-ott forumokon, hogy voltak orvosnál, nem is egyszer végigették a gyógyszertárat, de nem használt semmi!

A folyásom inkább krémesebb, van hogy vizesebb Pl: ma is, de 2 nap múlva megjön, szóval betudtam annak!

De minden nap van-már ebbe örülök bele!

90fokon mosom a bugyikat, külön törölközö stb...de nem múlik el!Minden nap ott a folt a bugyimon!Bár mondjuk nekem valamivel jobb a helyzet, mint azoknak akiknek napin 2 tisztasági betét is elázik!

Én a canestent egyszer használtam azóta se, akkor rendbe tett, de nagyban merem állitani, hogy azóta állandósult ez a folyás!

De nem viszket , nem ég, nemm piros kivül, egy kicsi szaga van, de nem olyan büzös, hanem inkább pisi szagú( elnézés kérek a gusztustalan kifejezésért, de ha egyszer ilyen akkor nem szépitem)

Ma veszek is ilyen jódósat meg a tejsavasat is!

A kérdésem az, hogy hogyan kell alkalmazni?

Gondolom elöször a jódósat, hogy elpusztitson mindent, ami nem odavaló, és utána a tejsavasat ugye, mert ez a jódós, kiöli a még megmaradt jó bacikat is?

Ja ittam a grapefruit cseppet is, hát nem tudom, talán használt, de nem sokat!

Próbálkoztam Én már az ezüst kolliddal is-2hónapig ittam , azt monda a nöci akitöl vettem, hogy ez minden gyulladást megszüntet!

Ehhez képest akkora herpesz lett a számon, hogy csak ne!

Jó mondjuk mindig hajlamos voltam rá!

Ha ez sem segit, akkor tényleg irány a doki, de Én annyira rettegek, hogy azt mondja rákos vagyok, vagy HPV van, stb...

Higyjétek el, ez annyira megkeseriti sok nö életét,hogy a végén már sem anyagilag, sem idegileg nem lehet birni!

2010. nov. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!