Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet ez? Hogyan állitha...

Mitől lehet ez? Hogyan állithatnám meg a gombásodást ha ez egyáltalán az? És mitől alakul ez ki?

Figyelt kérdés
20 éves nő vagyok.3 éve van párkapcsolatom. 2évig szedtem belara fogamzásgátlót,mikor elkezdtem szedni a gyógszert néha volt felfázásos bajom, de ez nem volt sűrű, plusz még a mandulám állandóan be volt gyulladva és a doki azt mondta a mandulám egy góc volt ami miatt eljtt ez a baj.fél éve abbahagytam a fog. gátlót s a párommal is szakitottam. A menszeszem ez után 5 hónapig nem jött meg, de nem is éltem szexuális életet, ekkor semmi bajom nem lett se gomba se felfázás. egy hónapja rejtélyes módon gombás lettem, utána ahogy kigyógyultam megjött a menszeszem 5 hónapnyi kimaradás után normálisan. Azóta megint élek szexuális életet a volt párommal és a menszesz után 3héttel egyik nap tusoltam és mint a tej olyan híg és fehér folyás jött ki belőlem, amivel először nem is foglalkoztam mert úgy gondoltam csak peteérésem van. Erre 2 nap múlva a égetett mikor pisiltem és fáj a hasam, majd erre sokat ittam gyógyteát és elmúlt, majd ahogy elmúlt elkezdett viszketni a nemiszervem ami most piros és kis fehér izék vannak rajta belül meg ha felnyúlok olyan élesztőszagú tejszerű váladék van. Annyira elvagyok keseredve, hogy ez megint előjött, de az okát nem tudom. Az utolsó felfázásom előtt mondjuk be volt gyulladva a fogam amivel napikig nem ettem és ittam,a másik meg h gyakorta viszket a fejem is hullik a hajam és a fanszőrzetem is viszket ez nem tudom mennyire játszik közre vagy az hogy most újra menstruálok normálisan. Szerintetek? Mit tegyek? Vagy egyáltalán mi lehet ez?
2011. márc. 1. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Jelenleg szedel e fogamzásgátlót! Lányom barátnője hasonló helyzetbe került. A fogamzásgátlók megváltoztathatják a hüvely ph értékét, ez által különböző gyulladások, viszketés, gombásodás léphet fel. Persze nem mindenkinél. Az említett hölgy fogamzásgátlót váltott, persze orvosi javaslatra, és megszüntek a problémái.
2011. márc. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Orvos?
2011. márc. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem szedek jelenleg semmilyen fogamzásgátlót
2011. márc. 1. 13:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem elkeseredni kell, hanem elmenni orvoshoz.

A felfázásnak pedig semmi köze sem a fogamzásgátlóhoz, sem a hüvelyfertőzéshez! Sem a hüvelyhely!

Gombát bárhol el lehet kapni, uszodában, wc-n (wc-ajtón!), antibiotikumkúrával, törlőkendő, intim lemosó, tisztasági betét használatával, rásegíthet illatos wc-papír. Okozhatja magas vércukorszint.


Ne az okát keresd, hanem a megoldását: orvos, tenyésztés, gyógyszer. Nem is biztos, hogy gomba, a gomba általában szagtalan.

Mindehhez hozzá tartozik, hogy a párodat is kezelni kell, akkor is, ha ő tünetmentes. 100%, hogy elkapta (ha használtatok óvszert, kevesebb, de valószínű), ha nem kezelik, visszafertőz.


Ezek a nemi élettel együtt járó dolgok, kezeld őket felnőtt módjára.

2011. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hüvelyhely=hüvelyhez
2011. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!