Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire számíthatok a fogamzásgát...

Mire számíthatok a fogamzásgátló tabletta szedésének abbahagyásánál? Nálatok okozott valamilyen változást?

Figyelt kérdés

Kicsit több mint egy éve kezdtem el fogamzásgátlót szedni. A menstruációm alatt iszonyatos görcseim voltak, az erősebbnél erősebb fájdalomcsillapítókat cukorkaként ettem, így végső elkeseredésemben belementem a fogamzásgátló szedésébe. Tartós kapcsolatom volt, így duplán hasznosnak gondoltam. Rengeteg problémámat megoldotta (zsíros, pattanásos bőr, görcsök, szinte órára pontos vérzés és ugye a védelem), biztonságban éreztem magam, mondhatnánk úgy is, hogy elkényelmesedtem. Tartok attól, hogy mi jön ezután. A párkapcsolatomnak sajnos néhány hónapja vége lett, illetve mivel eltelt egy év, gondoltam megpróbálom, hátha gyógyszer nélkül is elviselhető már a menstruációm. Kicsit félek az "újtól". Várható össze-vissza vérzés? Vagy bármilyen változás?

Amennyiben úgy döntenék inkább tovább szedném a bogyót, mennyi idő elteltével kezdhetem újra?


2011. ápr. 29. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Az utolsó kérdésedet nem egészen értem:S Ha tovább folytatod, akkor miért kezded újra, vagy hogy is van ez?:S Szerintem mindenkinél egyedi, hogy a szervezete hogyan reagál a fogamzásgátló elhagyására. Én személy szerint a legrosszabb eshetőséget képviselem, Lindynette20-at szedtem 3 és fél évig, az utolsó levél után a megvonásos vérzésem még megjött, azután magától is megjött a következő hónapban, és utána gyakorlatilag 8 hónapig nem menstruáltam, a nőgyógyász gyógyszerekkel tudta csak meghozni a vérzésemet, kiderült,hogy PCOS-em van, a petefészkeim tele voltak cisztákkal, a hormontermelésük felborult, magas volt a tesztoszteronom, alacsonyak a női nemi hormonok, amit-mint azóta kiderült inzulinrezisztencia okozott. Viszont az inzulinrezisztencia kialakulásának okát a mai napig nem tudják egyértelműen leszögezni az orvosok. Elvileg kapcsolatban lehet a fogamzásgátlókkal (a hormonok hathatnak az anyagcserére), de nem egyértelmű az összefüggés. Másoktól is hallottam, hogy a fog.gátló után rendszertelen volt a vérzésük, vagy pár hónapig kimaradt és idő volt, mire visszaállt. De persze sok olyan ember is ismerek, akiknek teljesen normálisan megjött utána a menzeszük. Szerintem ez teljesen egyénfüggő.


25

2011. ápr. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az utolsó kérdésem arra vonatkozott, hogy ha most nem szedem tovább, viszont pár hét múlva mondjuk meggondolnám magam, akkor mikor kezdhetném el újra szedni?
2011. ápr. 29. 23:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első vagyok:a fogamzásgátló szedését nem szabad csak úgy magadtól -pár hétig vagy hónapig- felfüggeszteni!!Ezt nekem a nőgyógyászom mondta és olvastam is róla, hogy komoly zavarokat okozhat a hormonrendszerben! Önmagadtól hirtelen másik készítményre váltani is tilos lenne, mivel a nőgyógyász tudja eldönteni, hogy milyen összetételű készítményre válts arról, amit szedtél. Csak akkor hagyd abba, ha legalább fél vagy még jobb, ha 1 évet kihagysz, és konzultálj előtte az orvosoddal. Hagyni kell időt a szervezetednek visszaállni a normális működésre, mielőtt újra elkezdenél hormonkészítményt szedni.Ha pl. alakulóban van egy kapcsolatod, vagy látsz rá kilátást a közeljövőben, inkább ne hagyd abba, hanem szedd tovább.
2011. ápr. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!