Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet összefüggés aközött,...

Lehet összefüggés aközött, hogy kb 5hónapja nem jött meg a menzeszem, és hogy ebben az időben kb 10 kg-t híztam?

Figyelt kérdés
Nem vagyok terhes,dokinál is voltam kb 2 hónapja,de semmit nem mondott. Elkezdtem szedni a f.gátlót,már csak 5db van,de kb 4-5 napja fáj a hasam alja,nem tudom miért.
2011. aug. 14. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hogy kezdted el szedni a fogamzásgátlót, ha 5 hónapja nincs menzeszed????
2011. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nyilván azért szedi,hogy visszajöjjön a menzesze.

valószínűleg hormonális oka van a hízásodnak is.

szerintem keress egy másik orvost is,kéne egy normálisabb kivizsgálás.

2011. aug. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor se értem :D Hiszen a fogamzásgátló tablettát a menzesz első napján kell elkezdeni szedni. Ha nincs menzesz, akkor nem tudja elkezdeni.
2011. aug. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hormonális oka lehet, ez magyarázza a hízást és a menstruáció kimaradását. El kéne menned egy endokrinológushoz.
2011. aug. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
AAzt mondta az orvos,h kezdjem el szedni,hátha megjön tőle...
2011. aug. 14. 15:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Én most rögtön orvost váltanék. Mi az, hogy rád erőltett hormont, hogy hátha attól megjön? Csinált hormon vizsgálatot vagy bármit? Ilyenkor tilos lenne fogamzásgátlót szedni.
2011. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az orvos csinált vérből terhességi tesztet? Elküldött teljes vérvételre, mielőtt felírta a fogamzásgátlót? Nemi hormonokat és pajzsmirigyhormont is kellene nézetned, a hízás és a mensesed kimaradása is lehet mindkettőtől. Az alhasi fájdalom terhességen kívül utalhat gyulladásra is, ami szintén okozhat zavart a mensesedben, de a legvalószínübb, hogy a fogamzásgátló mellékhatása jelentkezett vagy remélhetőleg épp most fog megjönni a mensesed (bár fura, mert ha 5 tablettát van hátra, akkor még kb. 1 heted lenne a megvonásos vérzésig). Második kérdésére: igen, normális ciklussal rendelkező embereknél valóban _lehetőleg_ a menses első napján kell elkezdeni a kombinált fogamzásgátlók szedését, de ha valakinek nincsen normális menstruációs ciklusa és így menstruációja sem, akkor ettől az orvos eltérhet.
2011. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos az orvos semmit nem csinált. Hüvelyi uh volt,de azt mondta,h meg fog jönni. Ekkor írta fel a f.g-t,h majd az 1.napon kezdjem el szedni,ami ugye nem volt még utána 1,5 hónappal sem. Ekkor mentem vissza,de semmit nem mondtak,és én kérdeztem rá,hogy mi legyen a f.gátlóval,elkezdjem szedni? Azt mondta,h szedjem... Annyira látszott rajta,hogy nem érdekli.
2011. aug. 14. 15:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Menj el másik orvoshoz, 5 hónapja nem menstruálni nagyon nem természetes.
2011. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De ha elfogy a gyógyszer,és megjön a menzeszem,akkor mit mondjak az orvosnak,miért mentem el?
2011. aug. 14. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!