Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az normális ha a mensi első...

Az normális ha a mensi első napján nagyon fáj a puncim?

Figyelt kérdés
2008. máj. 8. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon fáj első napon, vmikor ülni is elég megerőltető. Nem tudom, hogy normális-e, amikor nődokihoz megyek, mindig elfelejtem megemlíteni neki...

Egy orvos barátomnak mondtam, és ő azt válaszolta, hogy lehet endometriózis: menstruációkor a folyás visszafelé áramlik és ezáltal az endometrium bekerül a hasüregbe és elkezd nőni a méhen kívül. A leggyakoribb tünet a menstruáció előtti és közbeni fájdalom. Általában a menstruációsfájdalom rosszabb, mint a szokásos fájdalom. Szintén a fájdalom közösülés közben vagy után. A fájdalmak igen súlyosak lehetnek, viszont vannak nők, akiknél az endometriózis fájdalom nélkül van jelen. Az erős vérzés és meg nem magyarázható meddőség is lehet egyike a tüneteknek. Kevésbé gyakori tünetek a fáradtság, fájdalmas széklet ürítés, derékfájás, hasmenés és szorulás. Gyakrabban fordul elő, ha a menstruáció 12 éves kor előtt kezdődött, a ciklus rövidebb mint 27 nap, és ha a menstruáció 7 napnál tovább tart. A rendszeres testmozgás csökkentheti a visszafelé irányuló menstruációs áramlást.

2008. máj. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott fájni. :)
2008. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!