Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cypromix aknés bőrre? Nem...

Cypromix aknés bőrre? Nem korai szedni? Félek.16/L

Figyelt kérdés
Most voltam az első nőgyógyászati vizsgálatomon, és mivel még nem állt be a menzeszem (3 év után sem) és pattanásos és zsíros is a bőröm, így a doki felírta a Cypromix tablettát. Nos, erről nagyon sok mellékhatást olvastam és félek elkezdeni szedni. :S Eleve, mert lehet hogy nekem is épp ellenkezőleg hat, mivel ugye magas a hormontartalma, aztán már késő bánat... Sokan azt mondják, hogy felelőtlen volt a doki hogy 16 éves létemre ilyet írt ki, meg hogy ilyenkor a dokik nem minket néznek, hanem a gyógyszercéget, amivel szerződésben vannak... Szerintetek?

2012. aug. 9. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem bízol egy dokiban, akkor elmész egy másikhoz. Ha ugyanazt mondja, akkor úgy van.

A gyógyszert nem a bőrödre írta, hanem együttesen a problémáidra, nyilván hormonproblémáid vannak, azért nem állt be a menzeszed és azért csúnya a bőröd.

Ha a hormontartalmú gyógyszert hormonproblmára írják, azt pontosan úgy fog hatni, ahogy kell neki. Baj akkor van, ha valaki összevissza szedi a neki nem megfelelőt.

Azért írták fel neked, mert neked az a kisebbik rossz, ha beszeded. Ha egészséges lennél, nyilván feleslegesen nem írták volna fel.

2012. aug. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.

csak attól is félek hogy ugye megnöveli az étvágyam és elhízok vagy ilyesmi...

2012. aug. 9. 09:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyen problémára nem tabletta kell rögtön, hanem egy alapos hormonvizsgálat.

Addig vszínűleg jó lesz, míg szeded. Viszont fél évnél tovább nem ajánlott. Utána jó eséllyel visszatérnek a problémák (sok esetben még durvábban, mint előtte).

A menzeszed is addig lesz rendben, amíg szeded, ugyanis a tabi nem a saját hormonrendszered teszti rendbe, hanem a te rosszul működő hormonrendszered kikapcsolja, és csinál egy mesterséges ciklust.

Ha abbahagyod, ugyanolyan lesz, mint most, vagy még rosszabb.

Inkább keress egy normális endokrinológust.

2012. aug. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem is inkább kérj beutalót hormonkivizsgálásra,ha nem ad,irány egy másik nődoki,aki ad beutalót,és talán ki is vizsgál

én is így jártam,de én másik dokihoz megyek,és kérek beutalót endokrinológushoz,mert a hormoncuccok nem jók,rengeteg problémát okoznak

2012. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia!

én már 1 éve cypromixet szedem, semmi bajom nincs tőle, nem hiztam, a bőröm is nagyon szép lett! Én csak ajánlani tudom!!!



u.i.: sosem tudhatod hogy melyik gyógyszer lesz a jó, én már szedtem ennél 3x drágábbát is mert azt hittem hogy az jobb, de attól depressziós lettem.. Úgyhogy nyugodj meg, ès sztem nyugodtan kezd el szedni.

2012. aug. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: Csak tudod a gondok nem mindig akkor jönnek, mikor szedi az ember. Ennél a tabinál az a gyakori, hogy abbahagyás után halmozottan tér vissza a probléma...
2012. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amiatt mert nem rendszeres a menszeszed attól még nem lesz zsírosabb a hajad és problémáid se lesznek ha nem vagy kövér. A háziorvosodat megkérheted azért hogy egy hormon vizsgálatot csináltasson nálad-- mivel nem ismerlek, és látatlanban, nehéz megítélni téged.


Lehetsz ebben a korban formás, molett csak kövér ne legyél. Valamikor én korán mentem férjhez 17 éves voltam és írd és mond, még szűz voltam és nem menstruáltam, a sulyom normális fogható" volt de nem kövér-- a zsírós bőr ellen gyakrabban mosakodtam, alkohollal ledörzsöltem, a pattanást kigőzöltem, kinyomtam fertőtlenítettem, klorocid kenőcsöt beledörzsöltem-- igy soha nem volt legfeljebb egy mert nem tudott elterjedni.


Ha nincs különösebben más panaszod és különben nem kínoz nagyon a görcsölés se-- akkor ha kicsit később is érsz, ne félj úgy is meg fog jönni a menzeszed.Nem egyformán érünk és felesleges siettetni.Nem vagyunk egyformák-- én még 61 éves koromban menstruáltam és normálisan, az elmaradás pedig két hónapig volt kellemetlen hőhullámmal aztán az is elmúlt-- amíg sokan már 50 előtt kezdik abba hagyni a menzeszt.

2012. dec. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!