Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem nyomjuk ki a pattanást...

Ha nem nyomjuk ki a pattanást elmúlik magától?

Figyelt kérdés

2012. nov. 27. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Persze, nem marad ott örökre. :)
2012. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
igen, de gyakran újra begyullad. Ha meg van érve rendesen egy pattanás ajánlatos óvatosan, tiszta kézzel, zsebkendővel kinyomni, utána fertőtleníteni.
2012. nov. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Inkább ne nyomkodd, hanem hagyd leszáradni magától. Ha kinyomod, akkor heg maradhat utána.
2012. nov. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Amikor észreveszed, azonnal ragaszd le ragtapasszal. Lehetőleg a ragacsos résszel, mert az jól megszívja. 2-3 éjszakára felrakod,mert napközben mégsem járkálhatsz ragtapasszal, ha az arcodon van, de ha a hátadon van, akkor maradhat nappal is, meglátod, szépen elmúlik. NEM SZABAD NYOMKODNI AMIG MEGNEM ÉRIK, mert ott marad a heg, vagy elfertőzöd.
2012. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer hagytam, hogy hagy múljon el magától. Őszinte leszek nagyon megbántam, mert igaz, hogy külső ránézésre olyan volt mintha elmúlt volna, de közben egy nagy pukli lett belőle és fájt. Nagy kínszenvedés volt mire kinyomtam, mert a vékony bőr(vagy mi) a tetején visszanőtt/megvastagodott, és csak úgy tudtam megszabadulni tőle, hogy egy steril tűvel utat csináltam a pattanásban gyűlő "trutyinak", na és persze kétszer annyira fájt.
2012. dec. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha pattanás van az arcon, először is melegíteni kell vizet, aztán fölé hajolni a fejet letakarni és gőzölni, az segíti a pattanást felpuhulni de minden apróbb mitesszert is.


aztán előkészíteni, arcszeszt, ha van klorocid kenőcsöt, ha nincs jó a bóraxos babapopsi kenőcs is.


Na már most a kigőzölt felpuhított bőrön könnyebb összefogni a bőrt a pattanás szélén mélyen lenyomva a bőrt, majd pattanás felé nyomjuk össze. Ha kijött a benne levő váladék addig ismételjük amíg nem vérzik.


Tiszta valamivel letöröljük, majd alkohollal fertőtlenítjük és végül amilyen gyulladás gátló krémünk van azzal bekenjük úgy, hogy beledörzsöljük. Nem árt ha megismételjük a krémezését amíg el nem tűnik a pir.

2012. dec. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha kemenyebb felületen van, pl. arc éle, akkor én általában nekiesek, ha puhább, pl az arcod közepén akkor 2x is meggondolandó mert 5xösér duzzad, ha nyomkodod. Én szárítókenőccsel (Dermofil paszta) lekenem, ha nem viszi le a puklit akkor sajnos van, hogy nyomkodom. Szerintem nincs 100%-os recept..
2019. ápr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!