Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy kezelhetném itthon a...

Hogy kezelhetném itthon a hüvelyi fertözésemet, amig nem jutok el dokihoz?

Figyelt kérdés
Egyszer elkaptam valamiféle gombát, azota nagyon fogékony vagyok az ilyen dolgokra, pont mint az anyum. 2-3 havonta egyszer jelentkezik nálam a fertözés. Tünetei: a hüvelyi bemenetelnél ég, viszket és a folyasom enyhény zöldes, de nem sok. Ez most felfázás lehet vagy gomba? Dokihoz már nem tudok elmenni, mert hát hétvége van. Van krémem, ami szokott használni.Ha nem javul a helyzet, akkor hétfön kénytelen leszek dokihoz menni, de addig mit tehetnék, h ne romoljon a helyzet, ne fertözödjek tovabb? Olvastam, h kamilla ülöfürdö vagy borogatás segíthet. Még valami ötlet a terjedés megakadályozásához?
2008. júl. 25. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Csináltathatnál egy Chlamydia és egy Ureaplasma tesztet. Nem lehet, hogy valamelyik hasonló, lappangó fertőzés áll a háttérben?
2008. júl. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szia!én canesten kúpot használtam ,de most már van Canesten combi(kenöcs+kúp).nekem jó volt rá.
2008. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
... de az fontos h menj el dokihoz is ha nem mulik el a krémtöl vagy a kúptól.
2008. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is most van fertőzésem. :S Doki felírt rá krémet, kúpot és tablettát is. Én a Canesten Kombival úgy jártam, hogy visszajött a gomba, szóval az nekem nem volt 100%-os kezelés, de persze ez egyénenként változó. Tehát ha ettől nem múlik el, és még utána is vannak gombára utaló tünetek, menj el a dokihoz! Addig szerintem próbáld ki a Canesten Kombit, hátha nálad hat! ;)
2008. júl. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én külföldön élek, itt is vannak Canesten termékek, én duo-t próbáltam ki, krém volt és egy kapszula. Ez itt recept nélkül van, nézz utána, hogy otthon van-e ilyen.

Hasonló tüneteim voltak!

Ráadásul kétszer is kijött, először épp a nőgyógyász vette észre (tünete akkor még nem volt) és hat kúpot írt fel, végigcsináltam a kúrát, de nem volt elég, mert három hét múlva jelentkezett a gomba az összes tünetével.

Viszont ez a Canestenes megoldás segített, két nap múlva már semmi bajom sem volt és azóta sem köszönt vissza. Egyébként én is csak átmeneti megoldásként vettem, amíg nem jutok el dokihoz (szintén hétvége volt), de már nem is mentem végül.

Ha nincs, akkor megpróbálhatod a hüvelykúpot krémmel, vagy a legjobb, ha gyógyszerészt kérdezel.

2008. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
47%

Canesten kombit nem ajánlanám, én most kaptam, nem használt, visszamentem, másik orvos volt, és közölte hogy semmit sem ér, és kaptam másik gyógyszert... Most a 3nap helyett 15napig szenvedhetek vele :S

De mindenki döntse el melyik a jobb... :S

Szerintem minnél elöbb menj el orvoshoz...

2008. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!