Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen egy abortusz? Mármint...

Milyen egy abortusz? Mármint mit csinálnak pontosan?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 20:30
1 2
 1/20 anonim válasza:
86%
orvosilag kérdezed? mert azt nem tudom...de anyum védőnő, szóval hogy a beteg szemszögéből hogy zajlik, azt le tudom írni, ha érdekel...
2010. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%
lekaparják a hüvelyfalad ahova beágyazódott a petesejt:) én így tudom
2010. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
2010. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

A módszer más azoknál, akik már szültek és más azoknál, akik még nem.


A nem szült nők esetében a műtétet megelőző este egy prosztaglandintartalmú tablettát helyezünk a hüvelybe, vagy pedig egy vékony pálcát a méhnyakba. Ez előtágítja a méhszájat, majd másnap a terhességet vákuummal kiszívjuk. Ez sokkal kíméletesebb a hegáros méhszájtágításnál, mert a méhnyak izomzatát nem teszi tönkre, így a későbbi terhességeknél kisebb a koraszülés és a vetélés veszélye.


Szült nőknél ezt az előtágítást már nem végezzük el, mert egy hüvelyi szülés után a méhnyak már nem záródik úgy, mint szülés előtt, így a hegársoros tágítás könnyebb, ezért nem szükséges az előtágítás. A terhességet ilyenkor is vákuummal szívjuk ki.

2010. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
hüvelyfalad... Anyám!
2010. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
bármilyen szemszögből érdekelne.
2010. márc. 3. 20:59
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Már régen nem kanállal abortálunk, szóval nem kaparunk! Vákuumot használunk, ez kiszívja a magzatot/embriót. Az előttem szóló aki hosszan írt szépen leírta, hogy hogyan történik. Van még esetleg kérdésed?

Abortuszod lesz vagy volt?

2010. márc. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 LN09 ***** válasza:
100%

"Lekaparják a hüvelyfalat ahova beágyazódott a petesejt"


Vicces lenne, ha hüvelybe ágyazódna be a petesejt! Én babát várok, de nekem nem oda ágyazódott be.


Ekkora hülyét!!!

2010. márc. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem méhfalra gondolt, de már tényleg nincs kaparás, az veszélyes.

Egyébként extrém eset, méhen kívüli terhesség: Találtak egy májba beágyazódott embriót. És ez valós dolog, én nem tudom elképzelni hogyan történt, de mondjuk egy eset volt ilyen, több nem.

2010. márc. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%

Szia!

Csak annyit az elején, hogy borzalmas. Nekem 10 napja volt, hozzáteszem szerettem volna a babát, csak elhalt :( Lehet nekem ezért is volt olyan megrázó.

Előző este befeküdtem a kórházba, ott akkor felhelyeztek egy méhszájtágító pálcát, ami elég kicsi ugyan kb 2 ujjnyi hosszú, de annyira fájt, hogy leszédültem a vizsgálóasztalról és a nővérnek kellett visszakísérnie az ágyba. nem mindenkinek ennyire fáj, de nekem nagyon rossz volt. Egész este fájt, reggelre már kitágultam, mert véreztem. a műtét délelőtt volt, kaptam egy hálóinget, és a beteghordó fiú betolt a műtőbe, ott várakoztam egy kicsit, mert elhúzódott az előttem lévő műtét, majd betoltak a műtőbe. ott felpakoltak az asztalra, kikötözték a lábaimat, kaptam vérnyomásmérőt a karomra és bekötöttek egy infúziót, majd elvágták a képet. az ágyamban tértem magamhoz. rossz volt nagyon. a műtét során amúgy 12 hetes korig vákuummódszerrel kiszívják a magzatot és a méhnyálkahártyát. Ha idősebb a magzat akkor előtte összedarabolják. Nem tudom, hogy volt e nekem kaparás, vagy csak vakum, mert már elfelejtettem megkérdezni, de úgy tudom, hogy ilyenkor is van kaparás, nehogy benn maradjon valami. Este már mehettem haza, kontrollra az első mensi után kell menni. de szerintem annyira borzalmas és megrázó, hogy én mindenkit csak lebeszélni tudok róla.

Remélem tudtam segíteni.

2010. márc. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!