Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P5 citológia és konizáció...

P5 citológia és konizáció után mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2 évvel ezelőtt távolította el a nőgyógyász a 9. éve fent lévő spirálomat, majd rögtön ezután citológiai mintát vett, melynek eredménye P2 HPV gyanúval. Szoros citológiát javasoltak, de gyógyszeres kezelést nem. Rá fél évre terhes lettem, a babát nem tartottam meg, magánéleti okokból. A műtét után kb 5 hónappal újból elmentem citológiára, aminek az eredménye P5 laphámsejtes karcinóma, HPV-gyanú nélkül. Most volt 2 napja a konizációs műtétem, a doktornő a műtét előtt megvizsgált, azt mondta, hogy ő egyáltalán nem lát semmi kórosat, elváltozást a méhszájon...hozzá kell tenni, hogy az elmúlt 4-5 évem elég stresszes volt, sokszor voltam beteg, és az utóbbi egy évben havonta(!) jött ki az ajakherpeszem. A szövettani eredmény 2 hét múlva lesz kész. Aggódom, mire számítsak, mire készüljek?

2015. aug. 7. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

20 éve volt ugyanilyen műtétem. Először gyakori ellenőrzés, 3 havonta, aztán fél évente, majd évente.

Azóta is rendben minden, ne aggódj, nálad is így lesz! :)

2015. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Remélem, csak azt az egyet nem értem, hogy egy éven belül P2-ből hogyan lett P5? Ez aggaszt...
2015. aug. 7. 18:58
 3/3 anonim válasza:
Mi történt Veled?
2015. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!