Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már 5 hónapja nem volt menstur...

Már 5 hónapja nem volt mensturációm. SOS?

Figyelt kérdés
Eszek normálisan, sosem volt valami jó ez az egész. Még 5 hónapot sosem maradt ki..jelét sem mutatja hogy megjönne. 16/N

2015. aug. 25. 21:45
 1/10 anonim válasza:
sexuálisan aktiv vagy ?
2015. aug. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem
2015. aug. 25. 21:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Bárcsaknekem is kimaradna
2015. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hány éve menstruálsz?
2015. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3
2015. aug. 25. 21:55
 6/10 anonim válasza:

KI mardhat

A stressztöl erőteljesen hat az egész szervezetünkre, és időnként a menstruáció kimaradását vagy késését is okozhatja, mert csökkenti a szervezetben bizonyos hormonok szintjét. Ennek oka az, hogy a szervezet így (vagyis az ovuláció elmaradásával) védekezik


Betegségek

Akár egy kisebb fertőzést kaptunk el, akár valamilyen krónikus betegséggel küzdünk, ez mindenképpen befolyásolhatja a menstruációs ciklusunkat, különösen akkor, ha éppen a várható ovuláció idején vagyunk a legrosszabbul. Egy betegség ugyanis megváltoztathatja az ovuláció időpontját, és ha ez eltolódik, tolódik vele a menstruáció is. Súlyosabb esetben (ez azonban szerencsére ritkább) olyan betegségek is menstruációs zavarokat okozhatnak, mint a diabétesz, a tuberkulózis, a májproblémák stb., de ezeknél általában egyéb tünetek is kísérik.

A napirend változásai


A szervezetünk belső órája nemcsak azért felel, mikor vagyunk álmosak vagy mikor érezzük magunkat a legéberebbnek, hanem a hormonális rendszert is szabályozza. Ha a belső óránk "meghibásodik", a napirendünk felborul, akkor könnyen előfordulhat, hogy a menstruációnk is késik. Ez gyakran előfordul például olyan munkakörben dolgozóknál, akik a nappali és az éjszakai műszakot váltogatják.


Gyógyszerek

Sok gyógyszernek lehet hatása a menstruációra a hormonrendszeren keresztül.

Túl magas vagy túl alacsony testsúly


A túlsúly jelentősen befolyásolhatja a hormonrendszer működését, emiatt az elhízott nőknél gyakran szabálytalanná válik a ciklus, a menstruáció késhet vagy ki is maradhat. A túlságosan soványaknál pedig a szervezet védekező mechanizmusa állítja le az ovulációt (hogy a veszélyes állapotban ne is történhessen meg a fogantatás), emiatt a menstruáció is késhet vagy elmaradhat. Mivel ez az alacsony testzsírszázaléktól függ, jellemző, hogy a nagyon sokat sportoló nőknél vagy a profi atlétáknál rendszeresen sokat késik vagy teljesen el is marad a menstruáció. Szintén gyakori a menstruáció rendszertelenné válása vagy kimaradása az étkezési zavarral küzdőknél.


Az ovuláció zavarai


A menstruáció és az ovuláció elválaszthatatlanul összefüggnek egymással, így ha az ovulációval valamilyen gond van, akkor ez a menstruáció késését, kimaradását, a ciklus felborulását, a vérzés megváltozását okozhatja. Ezek közé a problémák közé tartozik például a PCOS vagy a korai petefészek-kimerülés. 1 voltam Egy medikus :)

2015. aug. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát köszöönöm a kommentet :))
2015. aug. 25. 22:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 13 évesen jött meg. Az első 4 hónapban 3-szor volt, aztán kimaradt 8 hónapra. Azóta mind 3 havonta jött meg, kivéve a multkori alkalom, akkor 2-re. Az utolsótól megint eltelt 2 hónap. Nem tudom mi lehet velem, de én is normális életet élek. Remélem majd beáll, a kimaradásos dolog kellemes, nem kell szenvedjek annyit, de tudom ,hogy egészség szempontjából nem jó. Remélem semmi bajod. :) 16/L
2015. aug. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommented, én is remélem:)remélem beáll neked is :)
2015. aug. 25. 22:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem 7.-ben jött meg, de hónapok kimaradtak. Gimiben 9. és 10. között KETTŐ évig semmi nem volt, 11.-ben kezdtem el újból mensizni. Szóval ne aggódj, ez még abszolút nem baj. 11. óta rendszeres, abban a 2 évben meg nem hiányzott. Voltam vele orvosnál, de nem akartam egy marék hormont beszedni, vártam, hogy majd megjön magától.

19L

2015. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!