Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűz lánynak szükséges a...

Szűz lánynak szükséges a nőgyógyászati vizsgálat? Rák szűrés?

Figyelt kérdés
20 éves leszek még nem voltam sosem nőgyógyásznál. Szűz vagyok és még semmi problémám sem volt szerencsére. Egyéb ellenőrző vizsgálatokra (belgyógyász, fogorvos, vérvétel) félévente eljárok. Szükséges lenen a rák szűrés? Valahol azt olvastam hogy csak a szexuális élet megkezdése után 2-3 évvel kell elkezdeni járni!
2010. ápr. 22. 11:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
32%
szűz lányokat nem vizsgálnak meg max végbélen kerszetül, de úgy meg nem lehet rákszűrést csinálni
2010. ápr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Mikor érdemes elmenni az első rákszűrésre?

Szűz lányok esetében, amennyiben rendszeres a vérzés és nincs különösebb panasza, akkor elegendő a szexuális élet megkezdése körül elvégezni az első rákszűrést

[link]

2010. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
71%

Tényleg én vagyok a hülye tájékozatlan? :S

[link]

Szűz lányoknak: rákszűrés – nem; oltás – igen!

A szűz lányoknál rendkívül minimális a méhnyakrák kialakulásának lehetősége, és mivel a rákszűrő vizsgálat is kellemetlen és kényelmetlen lenne számukra, ezért az nem indokolt. Ugyanakkor a HPV elleni védőoltást már ebben az időszakban érdemes beadatni. A hazai lányok jelentős része tizennégy éves kora körül vagy kevéssel a fölött szerzi első szexuális élményét, ezért még e kor előtt érdemes lenne a humán papilloma vírus elleni védelemről gondoskodni. Sok családban azonban – sajnos – komoly nehézséget jelentene a vakcina árának kifizetése.

2010. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
szűz lányokat is megvizsgálnak, de rákszűrést pl nem tudta megcsinálni nekem anno - viszont a HPV oltást ajánlanám a kérdezőnek :)
2010. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

Én is ennyi idősen mentem először és még nem voltam pasival.

Nekem nem csinált különösebb vizsgálatot odalent, épp emiatt.


Kérdezd meg a nőgyógyászt, hogy kell-e neked rákszűrést csinálni, ha még szűz vagy.

Én is megkérdeztemj és kedvesen azt mondta (mert látta, hogy tiszta ideg vagyok( hogy nem fontos, majd ha lesz barátom menjek el és akkor.


De azért lassan már kellene ilyen vizsgálatokat is végeztetni, szóval húzzál bele :DDD :)

2010. ápr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
36%

szüzeket is meglehet vizsgálni és kenetet is tud venni, nelegyetek már ennyire ....nemtom mi a jó szó.

énis szűz voltam mikor megvizsgáltak és nemlettem tőle nemszűz. kenetet egy pálcikával vesz amitől lehetetlen elveszteni a szüzességet...valamint van szűzkacsa is...és jobb ha mindenki tisztában van vele h a szűzhártya eleve LYUKAS!!! a menzesz vér is ott távozik. szüzesség elvesztésénél ezt a már meglévő lyuk tágítódik ki mégjobban, vmint a körülötte levő hártya is szakadozik.

2010. ápr. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
67%

Első vagyok.

Véleményem szerint bizonyos életkor felett felelőtlenség az első szexre várni nőgyógyász szempontból. És ha még 5 évig szűz lesz a kérdező? Aki 15 évesen szexel, az 25 éves koráig 10-szer megy dokihoz legalább, a kérdező meg ne menjen, vagy veszítse el csak azért a szüzességét, hogy ne haljon meg méhnyakrákban?

Mert az oltás nem véd 100%-osan. A nem minden esetben okozza ugyanis ezt a HPV, más oka is lehet.


Amúgy én is 20 évesen és szűzen voltam először nőgyógyásznál. Hüvelyen keresztül vizsgált, és rákszűrést is csinált. Nem lettem tőle nem szűz. Nem állítom, hogy kellemes volt, de túl lehetett élni, nem lettek rémálmaim,nem undorodtam meg a pasiktól, viszont nagyon megnyugtató volt az eredmény, hogy semmi bajom.

2010. ápr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Szükségesnek nem mondanám,ha nemi életet akarod megkezdeni akkor szükséges.Egyébként csinálnak rákszúűrést szűzeknél is csak ritkán,olyankor kisebb,ruganyosabb fémeszközt használnak.A szűzek nőgyógyászati vizsgálata is zajlódnhat hüvelyi uton ilyenkor pálcikával vesznek mintát,v. végbélen keresztül.


Te döntöd el,hogy akarsz e menni v. nem és lehet hogy a doktor meg sem vizsgál,ha közlöd hogy szűz vagy,ezt mindenképp tedd meg,ha menni akarsz és nyugodtan merj kérdezni,v. kérni.


Az egyik barátnőm is szűzként ment és ő a vizsgálat menetére rákérdzett és a módokra és inkább a hüvelyit válaszotta mindhogy a fenekében turkáljanak.Egyébként egy csomó barátnőm van akik eleve nem járnak nőgyógyászhoz,az ő dolguk.Meg olyan barátnőm is van aki szintén szűzként ment és meg sem vizsgálta csak kérdezgetet a doki től.


Semmit nem kötlező v. szükséges,csak a saját döntésünk.

2010. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Nem magától a vizsgálattól félek. Meg tisztába vagyok vele, hogy attól meg tud vizsgálni meg hogy a szűz hártya lyukas stb. Csak nem tudom van e valami veszélye hogy nem vizsgáltatom ki magam. Eléggé egészségesen élek eljárok minden féle szűrő vizsgálatokra de ilyenen még nem voltam.
2010. ápr. 22. 18:08
 20/28 anonim ***** válasza:

Az életben semmi sem 100%. Nagy valószínűséggel nem lesz szűzen méhnyakrákod, de az esélyed így is megvan rá, hogy még nem élsz rendszeres nemi életet, ami hajlamosítana rá.


Ártani nem ártasz magadnak a vizsgálattal. Hüvelygombád, hüvelygyulladásod, méhszájsebed szűzen is lehet, amiket kezelni kell, és a kenetvétel során ezek is kiderülnek. Én elmennék a helyedben, mint ahogy el is mentem annak idején.


A hitetlenkedőknek: tőlem többször is vettek kenetet, amikor még szűz voltam. Nem végbélen, hanem szűzhártyán keresztül. Szóval LEHET. A szűzhártyám ettől nem szakadt át, nem tágult ki, a szüzességemet nem a nőgyógyásznál vesztettem el, hanem a párommal, ágyban, szeretkezés közben.

2010. ápr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!