Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűz lánynak szükséges a...

Szűz lánynak szükséges a nőgyógyászati vizsgálat? Rák szűrés?

Figyelt kérdés
20 éves leszek még nem voltam sosem nőgyógyásznál. Szűz vagyok és még semmi problémám sem volt szerencsére. Egyéb ellenőrző vizsgálatokra (belgyógyász, fogorvos, vérvétel) félévente eljárok. Szükséges lenen a rák szűrés? Valahol azt olvastam hogy csak a szexuális élet megkezdése után 2-3 évvel kell elkezdeni járni!
2010. ápr. 22. 11:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen menj el. Max azt mondja, hogy nem szükséges a rákszűrés. De ártani biztos, hogy nem ártasz vele. Viszont ha elhanyagolod, abból lehet gondod. Szóval hajrá:)
2010. ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Remélem, él még ez a topik. Én húszas éveim közepén járok, és még szűz vagyok, ez van. Nem voltam még nőgyógyásznál. Most a bőrgyógyász felvetette, hogy nézethetnék egy hüvelyi ultrahangot, nincs-e esetleg kezdődő PCOS-em (pattanásokkal küszködöm évek óta).


Ilyenkor lehetséges a hüvelyi UH?


Meg úgy általában, ha már húszas éveim közepén járok, csak el kéne menni, nem? Nem várhatok arra, hogy végre legyen komoly kapcsolatom, mert elnézve az esélyeimet, ki tudja, mikor lesz (bár ez egy külön történet).


Szerintetek?

2011. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Gondold végig mit szeretnél te magad.De jó orvost keres aki ügyes,meg tapintatos csak azt ajánlom.Nekem van barátnőm aki nem ment el még 29 évesen sem nőgyógyászhoz,ő is szűz,ill. egyszer elment de mivel szűz volt kiröhögte a doki,tök lekezelő volt,szóval kisétált,akkor lelki törés volt neki.Ezért mondom hogy néz jól körül,keres ügyes dokit.Meg írd le mi volt,mert ultrahangról én sem tudok semmit.
2011. máj. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

10.59-es!


A google-ba írd be orvostudakozó ott nőgyógyászt is találsz és feltudod tenni a kérdéseid jelige alatt és hiteles embertől kapsz majd válszt rá.

2011. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

18:44-esnek: Fú, hát ez tök gáz, amit írsz, álmomban sem gondoltam volna, hogy léteznek ilyen tahó emberek!!! :((( 10:59-es vagyok egyébként.


Asszem, tényleg az lesz a legjobb, ha írok valakinek a neten, aztán majd meglátjuk, mi lesz.


Mert én is attól félek, hogy le fognak cseszni amiatt, hogy mért nem mentem el eddig, áh... na mindegy, majd csak rászánom magam.

2011. máj. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Figyi nem fognak lecseszni ha jó orvoshoz mész,sőt az ügyes és megtud úgy vizsgálni akár hogy csak kicsit legyen kellemetlen.Nem akartam rád ijjeszteni,bocsi,bocsi...


Kérdezősködj barátnőktől is akár kihez jár,mennyire ügyes,ha dolgozol akkor kollegától is lehet,nem gáz hidd el,csak kérdezősködj kit ajánlanaának.



Vagy itt is tudsz kiírni kérdést hogy valaki ismere jó nőgyógyászt annyit írsz melyik városban laksz és kit ajánlanának?-Egyik ismerősőm is így jutott dokihoz.


Nyugtass meg,hogy utána nézzel ezeknek a lehetőségeknek és nem az lett hogy megijjedtél a történetemtől és nem mersz majd elmenni.

2011. máj. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

TÉVES ADATOK! nem minden nő szűzhártyája egyforma, sőt, nem mindegyiken van lyuk, így értelemszerű, hogy nem lehet gond nélkül mindenkit megvizsgálni. még ha van is lyuk, de apró, akkor sem feltétlenül akkora, hogy átférjen rajta minden vizsgálati eszköz.


és az is igaz, hogy vannak bunkó nőgyógyászok, mint ahogyan más orvosok vagy szakemberek is lehetnek bunkók.


sajnos próbálkoznod kell sok orvosnál, mert elég ritka dolog manapság, hogy 20 felett valaki szűz, tehát sok hasonló tapasztalatot nem fogsz találni.

2012. okt. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Hüvelyi utrahngot nem lehet szűzen csinálni ha csinálnak neked hüvelyi ultrahangot akkor már nem sokáig leszel szűz.
2019. dec. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!