Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj, ha fogyás miatt pont...

Baj, ha fogyás miatt pont féléve nincs menstuációm?

Figyelt kérdés
Ezelőtt mindig atom pontosan jött meg és sose maradt ki. Amióta fogytam nem menstruálok. Jól elvagyok nélküle,csak érdekel,hogy lehet-e ebből valami gond,hogy nem menstruálok és ha igen akkor mi?

2016. dec. 6. 07:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Feltétlen menj orvoshoz.
2016. dec. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy baj. Azt jelzi, hogy a hormonrendszered nem jól működik. Ez az egész szervezetedre kihatással van, amellett, hogy később problémáid lehetnek a teherbeeséssel. Egyéb kellemetlen tünetek is adódhatnak, pl. szőrösödés. Hány éves vagy?

Nem tudom, miket eszel, de valószínűnek tartom, hogy túl kevés fehérjét, zsiradékot, vitaminokat, nyomelemeket tartalmaz az étrended. B-vitaminokra és cinkre biztosan szükséged lenne, ehhez sok zöldséget, húst, májat és tojást kellene enned. A zsírban oldódó vitaminok felszívódásához pedig zsírra van szükség, ezért érdemes a zöldségekhez, salátákhoz olivaolajat vagy zsírt tartalmazó ételeket (hús, sajt, tojás stb.) fogyasztani.

A koplalással az a baj, hogy egy 1000 kcal alatti étrendbe nagyon nehéz belezsúfolni annyi hasznos ételt, ami minden tápanyagból eleget szolgáltat, még akkor is, ha az üres kalóriákat adó ételeket (pl. cukor) kizárjuk. Persze nem tudom, milyen módszerrel fogytál.

2016. dec. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy nap egyszer(hajnalban/éjszaka közepén) ezeket- tej,író,kefír,natúrjoghurt,cottage cheese,kölesgolyó,káposzta,földimogyoró,kávé
2016. dec. 6. 13:51
 4/10 A kérdező kommentje:

170/50 vagyok

Gyereket nem szeretnék

2016. dec. 6. 13:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Ó, emlékszem, már olvastam másik kérdéseidet is.

Téged tutira nem foglak tudni meggyőzni, hogy egyél rendesen. Ebben az esetben nem, nem lesz tőle bajod, legalább nem kell költened tamponra, fogamzásgátlóra és hasonlókra... :/

2016. dec. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehetséges,hogy többé már nem is fogük menstruálni vagy meddig tart ez az "állapot"?
2016. dec. 6. 15:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Addig, amíg nem eszel rendesen, ld. korábbi válaszomat.
2016. dec. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem baj, de ha egyszer majd mégis akarsz gyereket - ezt nem tudhatod -, akkor megszivod, mert nem fogsz teherbe esni.
2016. dec. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem lesz gyerekem
2016. dec. 7. 15:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak az a baj, hogy nem lesz gyereked, hanem ha ennyire alultáplált vagy, akkor több rosszindulatú betegség is megtámadhatja a szervezetedet.
2016. dec. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!