Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van gondotok a tamponok...

Van gondotok a tamponok minőségével?

Figyelt kérdés

Már vettem mindenfélét, a gagyitól kezdve az o.b.-n át a 3000 Ft-os tejsavbaktériumosig mindent kipróbáltam, de nem találtam megfelelőt. Pár éve az o.b. tökéletes volt, 10 évig használtam gond nélkül. Mióta mindenféle újításokat meg borításokat használnak, azt vettem észre, hogy szálak válnak le róla még szárazon is (ezért minden másodikat ki is dobom, pedig nem olcsó, de nem érzem biztonságosnak), amikor kiveszem (magamból), akkor pedig eldeformálódik, a csúcsán szintén mintha leválnának darabok. Szerintem ez nagyon veszélyes, mert ha bennünk marad egy darab, abba bele is lehet halni (TSS).


Csak arra vagyok kíváncsi, hogy ezt más is tapasztalta-e.


Olyat ne is írjatok, hogy használjak betétet, ennyi eszem magamtól is van, pusztán érdeklődöm, másnak is volt-e ezzel gondja. Arra sem vagyok kíváncsi, melyik egészségesebb, a betét vagy a tampon, ezt mindenki döntse el maga meg a nőgyógyásza.


2010. jún. 16. 09:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ha leválik róla vmi, akkor rossz méretet használsz... ha erős a vérzés, a normal méret tökéletes, elején-végén meg a silk mini. tökéletesen csúszik. az hogy amikor kiveszed magadból és deformált, az teljesen normális, elvégre is már nem tudja tartani a szilárdságát úgy, mint szárazon..az legyen a legkisebb problémád. (amúgy ob.)
2010. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
én világ életemben mindíg OB-t használtam, nem vettem észre semmi problémát. Soha nem akart semmiféle "darab" leválni belőle. Szerintem te piszkálod szét,ne nézegesd, csak told fel.
2010. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! Bocsi, de nem lehet hogy túl soká veszed ki és már "szétázik"?
2010. jún. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Közepes a vérzésem, mini vagy normál méretet használok. 4-6 óránként cserélem, ilyenkor tele van. Így szerintem jó a méret.


A szálak már kibontáskor kiállnak belőle (vattaszerű, amit ha meghúzok, hozza magával a többit, és ez nem a végén áll ki, hanem az oldalából).


Régebben eltávolításkor is tampont formája volt, csak "kövérebb" lett, mint felhelyezéskor (megszívta magát). Mostanában olyan, mintha a teteje odaragadna, és szakadozna. Akkor is, ha tele van.


Ráadásul egy csomószor át is ázik úgy, hogy közben a tampon még majdnem üres. (Jó helyre teszem, 13 éve használom, régebben soha nem volt ilyen!)

2010. jún. 16. 09:55
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, lehet, hogy tényleg túl soká veszem ki? (Én azt hittem, inkább túl korán, és még száraz.)


De az van ráírva, hogy meg kell várni, míg megtelik. (Félig szárazon kivenni nem is kellemes.)

2010. jún. 16. 09:57
 6/15 anonim ***** válasza:
én max 3-4 óránként kicserélem,és akkor nem szokott ilyen gondom lenni
2010. jún. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát jó, köszönöm. Legközelebb kipróbálom, hogy előbb kiveszem.
2010. jún. 16. 10:11
 8/15 anonim ***** válasza:
Az nem baj ha a kibontáskor kis szálak lógnak ki a végén, mert nem maradnak benned (a vér simán kiviszi) és amúgy sem lesz tőle bajod. Az utolsó 1-2 napon használj betétet.
2010. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
NEM a végén lógnak ki a szálak, hanem a szélén, ahol bordás. Könnyen leválnak. És az, ha bennünk marad, okozhat "sima" fertőzést, rosszabb esetben TSS-t is.
2010. jún. 16. 12:53
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak paranoias vagy.
2010. jún. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!