Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van gondotok a tamponok...

Van gondotok a tamponok minőségével?

Figyelt kérdés

Már vettem mindenfélét, a gagyitól kezdve az o.b.-n át a 3000 Ft-os tejsavbaktériumosig mindent kipróbáltam, de nem találtam megfelelőt. Pár éve az o.b. tökéletes volt, 10 évig használtam gond nélkül. Mióta mindenféle újításokat meg borításokat használnak, azt vettem észre, hogy szálak válnak le róla még szárazon is (ezért minden másodikat ki is dobom, pedig nem olcsó, de nem érzem biztonságosnak), amikor kiveszem (magamból), akkor pedig eldeformálódik, a csúcsán szintén mintha leválnának darabok. Szerintem ez nagyon veszélyes, mert ha bennünk marad egy darab, abba bele is lehet halni (TSS).


Csak arra vagyok kíváncsi, hogy ezt más is tapasztalta-e.


Olyat ne is írjatok, hogy használjak betétet, ennyi eszem magamtól is van, pusztán érdeklődöm, másnak is volt-e ezzel gondja. Arra sem vagyok kíváncsi, melyik egészségesebb, a betét vagy a tampon, ezt mindenki döntse el maga meg a nőgyógyásza.


2010. jún. 16. 09:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha TSS-ed van az az első tamponhasználatkor kiderül...
2010. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Bármikor kialakulhat. Meg a többi fertőzés is.
2010. jún. 18. 11:58
 13/15 anonim válasza:

Szia!


Szerintem is túlreagálod a dolgot:)

nem valószínű, hogy engednék forgalomba hozni, ha halált okozhat. nekem soha semmi gondom nem volt az ob-vel, mással nem is próbálkoztam, mert az ob bevált.


és szerintem sokkal nagyobb az esélye valami bakteriális gyulladásnak vagy hüvelygombának, mint tampon okozta tss-nek. nem is értem mire ez a nagy hűhó? a tamponostájékoztatón kívül sose olvastam még tssről.

2010. jún. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Dehogy, csak elégedetlen vagyok a minőséggel, és ennyi. Konkrétabban: úgy érzem, régebben sokkal jobb volt az o.b.
2010. jún. 18. 22:29
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
ha neadjisten le is valik egy szal, attol meg nem lesz se tss-ed se semmi komolyabb betegseged! ahhoz egy egesz tamponnak kene benned maradnia!
2010. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!