Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltört a sajkacsontom. Az...

Eltört a sajkacsontom. Az lehetséges hogy a gipszet a kezemről a törés utáni 3. héten leveszik vagy ez teljességgel lehetetlen?

Figyelt kérdés

2015. nov. 18. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Le lehet venni a gipszet már 2 hét után is, csak folyamatosan vigyázni kell rá onnantól, kímélni, amíg össze nem forr teljesen (további 1 hónap).
2015. nov. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2015. nov. 18. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Aha ja. A kéztőcsontok törését rögzítik a legtovább 8-12 hét, tovább, mint a sima csuklótörést ( orsócsont)
2015. nov. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de sajkacsonttörésnél nagyon sokáig kell hordani a gipszet.

Nekem is volt és 12 hétig voltam gipszben.

2015. nov. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van, valóban nagyon hosszú ideig rögzítik, mert az orvosok nem akarnak kockáztatni, nem akarnak felelősséget se maguknak, se a betegnek, hogy nehogy terhelj, ezért inkább sokkal tovább tartják gipszben a töréseket, hogy véletlenül se tudja terhelni, aztán 4-6 hónapig még szívhat a beteg a rugalmatlanná merevedett inakkal.
2015. nov. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Orvos vagy?
2015. nov. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tegnap voltam traumatológián és kb. egy olyan 8 hetet mondtak.
2015. nov. 21. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!