Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehetseges hogy megis eltort?

Lehetseges hogy megis eltort?

Figyelt kérdés
Az erkelyajtot csapta a huzat ra az ujjaimra. A gyurusujjamat talalta el nagyon. Voltam az ugyeleten. Az orvos rontgen utan annyit mondott hogy " haaat szerintem nem tort". Nagyon faj,mozgatni egyaltan nem tudom es mar ott is lila ahol nem is erte az utes. Azt mondta meg ha vmi gondom lenne reggel menjek a balesetire.
2016. jan. 13. 17:52
 1/3 Jézus szolgája ***** válasza:
58%

Az orvos rontgen utan annyit mondott hogy " haaat szerintem nem tort.


milyen orvos az hogy nem tudott biztosat mondani? és ráadásul röngenezte.

szerintem ha úgy érzed menybe egy kórházba,biztosan megfognak vizsgálni.

de ha úgy látod hogy holnapig tudsz várni,akkor holnap mindenféleképpen meny a balesetire.

2016. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy máshol is lila nem a törés jele. A kötőszövet laza, a haematoma (bevérzés) terjedhet benne. Ettől függetlenül lehet, hogy eltört, mert ha nem mozdul el, nem mindig látszik a korai rtg-ön törés. Néhány nap múlva már igen, mert a törés úgy gyógyul, hogy először a törtrészekből felszívódik a sérült rész, majd épül az új.

Jegeld, ha lehet rögzítsd (ez enyhíti a fájdalmat), vegyél be fájdalomcsillapítót.

2016. jan. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.
2016. jan. 13. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!