Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » "A medialis mediscus hátsó...

"A medialis mediscus hátsó szarván ferde irányú ruptura látható" mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Térd MR vizsgálat eredményeként írták ezt. Vélemény: Rupt. menisci med. gen. corni post. 1.s. MIT JELENTENEK EZEK? Kell esetleg műteni? Futni lehet ezzel a problémával?
2016. szept. 29. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A porc"korong" a térdizületedben a csontok között elszakadt. Ez lehet elég súlyos sérülés is, de jó esetben meggyógyul magától.


Attól függően, hogy hol van és mekkora a szakadás, műtik vagy nem műtik. Ha csak kis szakadás van a külső, jó vérellátású területen, akkor pihentetés, jegelés, és fájdalomcsillapítók/gyulladáscsökkentők szedése javasolt.

Ha nem műtik, akkor is sok hetes pihenő és egy merevebb térdvédő viselése javasolt. Ameddig meg nem gyógyul, nem lehet futni, mert pihantetni KELL, ha nem akarod szétb.szni a térdedet.

2016. szept. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kb 2 hónapja kezdődött. Akkor elviselhetetlenül fájt ha hajlítottam kb egy hétig. Még akkor kaptam a beutalót az MR-re. Azóta nem érzek jelentősebb fájdalmat, de ennek ellenére nem erőltetem, nem futok.
2016. szept. 29. 10:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta nekem is ez a diagnózis és nemtudom meg hogy lesz e műtét vagy sem
jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!