Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Meddig romlik még a szemem?

Meddig romlik még a szemem?

Figyelt kérdés

Még középiskolás koromban kezdett el romlani, akkor elég gyorsan. Mire elkezdtem az egyetemet nagyjából beállt. Eleinte csak szmüveget hordtam, majd utána jött a kontaktlencse is. Jelenleg -3.75-ös kontaktlencsét hordok, elég rég, kb. 20 éves korom óta. Most sem látok vele rosszul, szintem minden nap abban vagyok utcán, munkahelyen, vezetésben sem zavar, csak kicsit mintha már romlott volna. Nem olyan zavaró mértékben, de nekem úgy tűnik.


A mostani szemüvegem újabb, kb. 2 éve csináltattam újat, nagyobb lencsével, az picit erősebb a kontaktlencsénél, -4-est mértek be, plusz mindkettőn van cilinder is.


A szemüvegnél nem érzek romlást (bár azt csak itthon használom inkáb), inkább a kontaktlencse, azt is csak enyhe mértékben.


Nemsoká lejár a jogsim, szóval majd megint megnézik a szememet, kicsit félek, hogy nem fogok tudni mindent leolvasni a táblán és nem adják meg az alkalmasságit emiatt.


Most még nem érzem azt, hogy sürgősen új szemüveglencse és kontaktlencse kellene, de nyilván ha továbbromlik megint, akkor lehet hogy mégerősebb, -5-ös is fog kelleni. Ez meddig romolhat? 27 éves vagyok, reménykedtem, hogy 20-25 között azért beáll. Lézeres műtétre nincs pénzem, de nem is szeretnék eljutni a teljes vakságig.



jan. 7. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A kontaktlencsét hagyd el, mert nagyon nem tesz jót a szemnek.

Amúgy várhatóan már nem fog sokat romlani.

Nekem is középiskolában romlott le nagyon, -0.5-ről -2.5-re elég hamar, utána még kb 25 éves koromig -3.5-re, most 40 vagyok, -3.75, az utóbbi 10 évben nem romlott tovább, pedig egész munkaidőben a monitor előtt rohadok.

jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Az megvan ugye, hogy egyetlen balszerencsés vagy szerencsés leolvasás a tábláról az kb negyed-fél dioptria. Ennyit ennek a precizitásáról.
jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

mi a probléma??? nekem -6-os a látásom. minden évben változik és fog is. 32 éves vagyok. sohase áll be.


amit tehetsz: szemcsepp, szemvitamin, fekete, vörös áfonya, kék szőlő, répa fogyasztása.

jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!