Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 3. as korom óta rövidlátó...

3. as korom óta rövidlátó vagyok és azóta évről évre romlik. Most 16 vagyok és -6 osak a szemeim. Nagyon zavar. Mikor áll meg a romlás? Vagy lelassíthatom valahogy? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is 3.tól kezdett romlani, végül 21 évesen megállt, meguntam, és megműttettem. 20 körülre teszik a dokik mikor megáll a romlásban (mondom KÖRÜL, mielőtt valaki félreérti és elkezdi írni hogy 18, 24...)

Érdemes a műtéten elgondolkodni, ha megengedhetitek magatoknak. Ja nekem -6.25 és -5.25 volt. Nem sok mindent tehetsz ellene, meg amúgy is minek, hisz szemüveg/k.lencse nélkül nem látsz, jobb vagy rosszabb, már nem oszt/szoroz. Javulni a - -os nem fog.

ui.:az én tapasztalatom.

2011. ápr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én hét éves koromtól hordok szemüveget, most 18 vagyok, és minusz hetes a szemem, borzalom...foltokban látok már szinte, a mostani szemüvegem is gyenge már, kontaktlencsében gondolkodok, mert elég volt, hogy nem tudok úgy puszit adni másnak, meg megölelni az embereket, hogy ne tolódna félre a szemüvegem....:D persze a cél a műtét, dehát ahhoz még spórolnom kell..


nekem ezzek etetik a fejem már évek óta, hogy megáll aromlásban blabla...hát itt lenne az ideje....de az utóbbi fél évben megint rosszabbul látok, úgyhogy nem tudom mi igaz. Annyi viszont igaz, hogy idősebb korodban (azaz 50felett) javul a szemed, mert a szemlencséd fénytörése megváltozik a sugárizom elöregedése miatt, ezért van az, hogy az öregek pluszos lencséket hordanak nagy arányban..:D úgyhogy van benne igazság, de addig nem fogok várni...


lelassitani nem tudod....együtt élni vele viszont annál inkább, persze pénzpénzpéénz minden, divatos szemüveg öltöztet, a lencse meg nem látszik:D én személy szerint már meztelennek érzem magam szemüveg nélkül. 18/L

2011. ápr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A romlásban soha nem fog megállni, sőt... A mai stresszes, rohanós világban, ahol minden feszül... még a szemmozgató izmaink is, csak romlik és romlik. Én 20 évig voltam szemüveges, én is a csodára vártam, aztán feltalálták a lézert és nekem az lett a csoda. Már 11 éve műtöttek, nem cserélném el ezt a 11 évet senkivel. MEGÉRTE!
2011. ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szabadban töltött idő az egyetlen bizonyított, ami lassítja a dioptria romlást rövidlátásnál. Ezen kívül érdemes megpróbálkozni a szemtornával. Vén Péter-re keress rá.
2011. jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még azt szeretném megkérdezni, hogy milyen dioptriával kezdődött 3. korodban, és évente mennyit változott kb?
2011. jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ha jol emlekszem 3. as koromban felessel kezdtük, majd evrol evre felet romlott
2011. jún. 30. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!