Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rossz tapasztalat a lézeres...

Rossz tapasztalat a lézeres szemműtétekről?

Figyelt kérdés
Gondolkodom azon, hogy megműtessem a szemeim, de előtte érdekelnének ezzel kapcsolatban pozitív vagy negatív tapasztalatok. Köszönöm előre is!
2011. aug. 3. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:
A jó az, hogy látni fogsz jól. A rossz, hogy pár napig vakon kell mászkálnod utána, x időnként cseppenteni bele valami cuccot, és első két-három nap eléggé fáj. Nekem nem volt, de több ismerősömnek is nemrég csinálták. Örülnek hogy jól látnak, de nem csinálnák végig mégegyszer.
2011. aug. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Az én párom egy évvel ezelőtt műtette meg Szegeden mindkét szemét. Neki 5,5 dioptriás volt a szeme. A műtét ót teljesen jól lát. Az egyik koleganőm januárban műtette meg a szemeit, neki is hasonló dioptriája volt. Neki szükség volt korrekciós műtétre, de azóta 100 %-os a látása. A műtét után pár napig nem tudták kinyitni a szemüket, mert a szaruhártyának újra kell épülnie. Két hét pihenés szükséges a munkábaállás előtt, hegesedésgátló szemcseppeket kell használni (ha jól emlékszem) 3 hónapig, de utána tökéletes lesz a látásod!
2011. aug. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pár nap szenvedés megéri, hogy azután el lehessen felejteni a drága szemüvegeket és kontaktlencséket. Köszönöm szépen a megerősítést!
2011. aug. 3. 08:26
 4/10 anonim ***** válasza:
hát én nem tudom... a mamám is megműtette a szemét, és egy pár év múlva újra ugyanúgy elkezdett romlani a szeme, és most megint szemüveges. Mondjuk lehet, hogy ez amiatt volt, hogy már idősebb
2011. aug. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 asdface válasza:

Az én egyik barátomnak is volt ilyen műtéte és mikor front van :D akkor panaszkodik, hogy fáj a szeme.

Egy másiknak pedig nincs gondja,de egy szemüveg mindig van nála, mert nem lett tökéletes a műtét.

(azért remélem rá bólint a randira :D)

2011. aug. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Eldöntöttem: belevágok! :) Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. aug. 4. 09:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 6 éve műttettem a Semmelweis szemklinikán és baromira fájt utána, plusz sötét szemtakaróval is le kellett húznom a redőnyt, hogy ne bántson a fény, de jó lett és megérte! Vágj bele, én is azt mondom! :) Sok sikert és jó látást kívánok!
2011. aug. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 jamesbond ***** válasza:

2 éve műtőtték a szemem, és sajnos újra kellett műteni az egyiket mert az évekig tartó lencseviselés nagyon

megártott neki.

A műtétek után napokig nagyon szenvedtem, és hetekig elég rosszul láttam. Most már jó.

Én többet kínlódtam az átlagnál, de újra belevágnék.

Ami nagyon fontos: alaposan tájékozódj előtte, mert a klinikák oldalain csak az előnyöket emelik ki, és sok helyen durva csúsztatások is vannak.

Én nagyon alaposan utánanéztem mindennek, és csak a PRK, vagy az Intralasik ami szóba jöhet. A sima LASIK-ra nehogy engedd magad rábeszélni, mert nagyon kockázatos.

Mindenféle marketing nevek alatt végzik még több helyen sajnos, és nem véletlen hogy próbálják más néven eladni.

Mindenképp TE dönts, miután utánanéztél! A TE szemedről van szó!

2011. aug. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, ebben teljesen igazad van. Sokan jónak tartják, páran pedig lebeszélni akarnak róla. Az Optik-Med lézerklinikán fogják csinálni, már kértem is időpontot egy előzetes vizsgálatra, de természetesen lesz egy pár kérdésem, mielőtt elvégzik a beavatkozást. Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. aug. 7. 12:53
 10/10 jamesbond ***** válasza:

Az Optik+med az jó, mert ők nem végeznek LASIK-ot, és a PRK-nál is sok tapasztalatuk van.

Sok sikert! :)

2011. aug. 8. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!