Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveges vagyok, de nagyon...

ColaCukor kérdése:

Szemüveges vagyok, de nagyon utálom hordani. Lézeres szemműtétet hány éves kortól lehet megcsinálni?

Figyelt kérdés
Meg persze idegesít, hogy nem látok, ha leveszem a szemüvegem, és félek, hogy egyre jobban romlik a szemem. Nagyon szeretnék végre "teljes életet" élni, a parák nélkül, hogy jaj így a szemüvegem, jaj úgy.. légyszi, rendes válaszokat! :) 14/L
2011. okt. 25. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Nehogy elmondd hogy a szemüvegesek nem teljes életet élnek!Én 53 éve hordok szemüveget!És csak rövidlátónak lehet műtét, távollátónak nem.De a szem nem fog fókuszálni tökéletesen.
2011. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
80%
Kontaklencse...erre még nem gondoltál????
2011. okt. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de, nagyon is, csak ugye azzal sok a macera... ezért gondoltam, hogyha egyszer megcsináltathatnám a műtétet, nem kellene ezekkel szenvednem. Meg ugye a családunkban többen is súlyosan megszívták a kontaklencsével, uncsitesóm majdnem megvakult, ezért a szüleim nem is engednék nekem...:( de azért köszi :))
2011. okt. 25. 22:20
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
18 éves kortól, de nagyon drága, úgyhogy gondold át még egyszer. Vagy takarékoskodj évekig. :D Párszázezer forint szemenként.
2011. okt. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Rövid- és távollátóknak is lehet. Elvileg 18 éves kortól, de nekem pl. azt mondták, hogy rövidlátók esetében szeretnek 20 éves korig várni, mert akkor már biztosan nem nő tovább az ember, tehát nem romlik a szeme. Nem tudom, mennyire olvastál már utána a témának, de ha kérdésed van, nyugodtan írj, ha tudok, válaszolok.


23L

2011. okt. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem feltétlen kortól függ, de 18-20 éves kor előtt semmiképp. Utána is csak akkor, ha legalább 1-2 éve stagnál a szem.

Na meg nem biztos, hogy alkalmas vagy rá. Kis dioptriánál van, hogy nem lehet megcsinálni, nagyobbnál pedig teljes javulást nem tudnak elérni, szóval lényegében marad a szemüveg, csak azért nem olyan erős. De sok egyéb tényező is befolyásolhatja. Mindenesetre van pár éved, az alatt legalább gyűjthetsz rá pl. :D

2011. okt. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
18 év
2011. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! :))
2011. dec. 8. 21:01
 9/9 anonim válasza:
58%

Szia! Sajnálom a késői válaszért!

Szóval volt egy ismerősöm, aki utálta hordani a szemüveget, de muszáj volt. Pár év múlva viszont nem kellett hordania. :-)

2013. szept. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!