Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől van az, hogy ha berakom...

Mitől van az, hogy ha berakom a kontaktlencsémet, mindig valami buborék (gondolom könnycsepp) megy alá, ami miatt nem "ragad oda" és pár mp múlva kiesik?

Figyelt kérdés

Még csak csütörtök óta hordok kontaktlencsét,de ennyit még nem szenvedtem vele,mint ma. Eddig ha végre sikerült benyúlnom a szemembe és odanyomnom a lencsét,az ott is maradt.Ma viszont mindig bemegy alá a könny, és hiába nyomom,igazgatom, nem akar ott maradni. Pedig mostmár simán benyúlok a szemembe és beteszem, mégis mindig kiesik.Nem is pislogok rögtöm,hanem próbálom igazgatni,mégsem sikerül.

Segítsetek,mitől van ez és mit tegyek?


2008. szept. 7. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Lehet h a fonákán van, fordítsd át, ha ugy se megy akkor nem tudom. De sztem ez a bibi.

Majd írdmeg h sikerült e:)

2008. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Csukd le a szemed, és a szemhéjadon keresztül próbáld az ujjaddal egy kicsit "masszírozni", de csak nagyon finoman. Egyébként meg legyél türelmes és gyakorold sokat. Fog ez menni hamarosan még tükör nélkül is.

Kitartás!

2008. szept. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első válaszoló, úgy tűnik igazad lett.Ezt csak azért nem értem,mert nekem a betanításon azt mondták, hogy onnan tudom megállapítani,hogy melyik a helyes oldal,hogy ha az ujjam hegyére teszem a lencsét , az a mélyebb. Csütörtök óta mindig igy tettem be.Ami mélyebb,az egy kicsit tölcsér alakú van egy kis pereme ,a másik pedig szabályos tányér,olyan mint egy félgömb. Ma is a tölcsér alakkal próbálkoztam,ez volt a buborékos,ami nem akart ott maradni , a másikkal meg simán bement. Akkor most mi az igazság? Tölcsér vagy tányér? Az normális ,hogy élesebben látok,ha lentről nézek fölfelé,vagy ha nagyon nagyra nyitom a szemem? MOst egy kicsit homályos,de lehet hogy scak azért,mert az utóbbi kért órában rengeteget maceráltam a szemem.
2008. szept. 7. 21:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ujjadra teszed, és pereme látszik, akkor rosszul van fordítva. :) A szabályos félkör / vagy félgömb, ha nagyon pontosak akarunk lenni :D / alakú a jó.
2008. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát a 4. napomra ezt is megtudtam :) Remélem mostmár könnyebben fog menni.
2008. szept. 7. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt találhatsz róla képet, hogy pontosan hogy is kell kinéznie, ha a jó oldala van felül:

[link]

Ha a rossz oldala van felül, akkor kifelé hajlik.


Itt egy jó kép:

[link]


Nem baj ha az elején még így is nehezen látod, hogy melyik oldal melyik, majd egy idő után simán fog menni:D

2008. szept. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
az tuti h levegő, nekem is olyan. azért kell pislogni rögtön ha beteszed h kimenjen alóla! esetleg meg is nyomkodhatod finoman a szemhéjadat ha lecsukod. ennyi, jah és ha látszik a pereme, akkor fordítva van, és elvileg szúr ha úgy teszed be
2008. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!A képeket különösen :)

Mostmár profinak érzem magam a kezdetekhez képest,elsőre ki-be tudom rakosgatni a segítségetekkel!

Köszi mégegyszer!

2008. szept. 15. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!