Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mire lehetek vajon érzékeny,...

Mire lehetek vajon érzékeny, ha a ketogén diétától életemben először elmúltak a felnőttkori pattanásaim?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy fogytam vele kb. 12 kilót az utóbbi 3 hónapban és erre is bevált, életem első szándékos és tervezett fogyását sikerült vele elérnem. De a másik, hogy utoljára 12 évesen volt ilyen tiszta a bőröm :')


Kizárólag húst, tojást, vajat, sajtot és egyes zöldségeket eszem jelenleg. Szóval látom az összefüggést, hogy valami a táplálkozásomban volt, ami a felnőttkori pattanásokat okozta. Mi lehet? Hogy deríthetném ki?


2023. szept. 14. 19:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Glutén.
2023. szept. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy a túlsúly miatt voltak problémáid (gyulladások a szervezetedben, ami a bőrödön jelentkezett).
2023. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%

"Mire lehetek vajon érzékeny"


A józan észre.

2023. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

1. 100%? Vagy 99? Hogy kell elmenni egy gluténérzékenység vizsgálatra? A háziorvoshoz menjek?


2. Annyira nem voltam túlsúlyos, inkább megelőző fogyás volt, mielőtt elharapódzik a dolog hosszú idők alatt. 197 cm mellé voltam 96 kg és most vagyok 83-84. Már kicsit zsíros volt a felsőtestem láttam. De apukám pl. vékony volt fiatalon és mostanra nagyon kövér, ezt szerettem volna megelőzni, aztán persze megtartani az elért eredményt.


3. Szar alak vagy, amiért nem tudsz normális választ adni. Gondolom a való életben nem mernéd ugyanezt mondani egy ismerősödnek, ha felmerülne a téma.

2023. szept. 14. 20:47
 5/19 anonim ***** válasza:
47%
Gondolj amit akarsz, attól még így van. Értelmes, egészséges ember nem epilepsziásoknak kifejlesztett, egészségtelen diétán van.
2023. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem első körben rendelj a netről glutén gyorstesztet (talán patikában is van). De a teszteléshez x napig kell enned glutént előtte (ha orvos csinálja, akkor is).
2023. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

5. Nem egészségtelen, pláne nem rövid távon. Kontroll alatt tartja a vércukorszintet is, hiszen az nem ingadozik össze-vissza. Ehhez kapcsolódik, hogy miért van az, hogy elmúltak a napközbeni energiaszint ingadozásaim is teljesen? Elmúlt a brainfog? Nincs délutáni vagy ebéd előtti elálmosodás. Napközben ébredéstől lefekvésig ugyanolyan tiszta a fejem. 3-4 helyett már csak 1 kávét iszom. (Ez miatt az alvásom is sokat javult.) Mielőtt elkezdtem ezt a diétát, nem is tudtam úgymond, hogy agyködtől szenvedek, azt hittem az a normális. Most pedig teljesen más lett az életem.


Elmúltak a pattanásaim. Fogytam. Ezek nem eléggé óriási eredmények így együtt? Mit akarsz még, hogy halhatatlan legyek tőle, hogy elfogadd működhet? Legalább rövid távon.


6. Oksi, köszi!

2023. szept. 14. 21:26
 8/19 anonim ***** válasza:
2023. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
De, egéyzségtlene. Konkrétan minden dietetikus azzal kezdi hogy ugye azzal nem próbálkoztam még mert visszafordíthatatlan károkat okoz a testben.
2023. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
9: erről van valami részletesebb leírásod, hogy pontosan milyen visszafordíthatatlan károkat okoz?
2023. szept. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!