Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nutella állagú széklet....

Nutella állagú széklet. Nagyon zavaró, mit (t)egyek?

Figyelt kérdés

Hetek óta ha nincs hasmenésem nutella állagú székletem. Alig jön a lyúkamból, de sokszor félig meddig bennragad, és csak kimosni tudom, mert kezem is olyan lesz. Ha kijön belőlem akkor a wc olyan, úgy kell lesíkálni. Undorító, és a wc alján is odaragad, és nekem is nehéz kinyomni.

Naponta általában ebéddel kezdem, ez pizza, gyros vagy pörkölt, vacsora általában ugyanúgy pizzaszelet vagy valami ilyesmi.

Kólát iszom kb csak de zerosat. Mindennap mozgok, Újpest kp-ban lakom, és kb Göncz Árpád vkp-ig szoktam lebattyogni.

Folyadékbevitelem egesz pontosan 1.75l



ápr. 12. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Tehát tészta és zsíros húsételek,egyoldalú táplálkozás-talán azért.

Emésztési probléma lehet.

[link]

ápr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit csodálkozol az állagán? Ha ugyanazt eszed, semmi változatosság
ápr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, kell kép róla?
ápr. 12. 15:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, az ún. "resistant starch" okozhat ilyet. Ez olyan keményítő, ami ellenálló, a vékonybélben nem emésztődik meg, és segít a vastagbélben etetni az egészséges bélflórát. Egészséges cucc, csak a székleted a leírt lesz tőle, ami érthető okokból szívás. A lehűtött és felmelegített főtt rizs, krumpli tartalmazza például. Lehet, hogy a pizzád tésztája is, ha nem frissen eszed, bár arról még nem hallottam, hogy az is ilyen lenne.


Szóval nem teljesen passzol a kép, de erre emlékeztet.

ápr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdés még az is, mennyit eszel ezekből a dolgokból.

Lehet éhezési széklet, vagy rosthiány.

ápr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!