Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sikerülhet így a fogyás?

Sikerülhet így a fogyás?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Röviden annyi a történet, hogy már pár éve szeretnék lefogyni, próbálkoztam, de végülis vagy nem sikerült, vagy feladtam.

Most 79kg/165 cm vagyok és 17 éves.

Arra gondoltam, hogy az időszakos böjtölést venném alapul: 18/6(ezt már egy ideje csinálom) szóval délután 2-8 óra között naponta egyszer ennék mondjuk egy főételt vagy zabkását vagy gyümölcsöket. Ehhez pedig még 3/4 l vizet is meginnék egy nap.

Egyébként táncolok, kb. minden nap biciklizek, és futni is szeretnék.

Le tudnék így fogyni? Körülbelül mennyi idő után lehet akár egy kicsi változást is észrevenni? Ezt most komolyan venném, mert értem, hogy eddig is velem volt a baj, és azért tartok most itt.



ápr. 13. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
A kulcsa a mozgas, es feladni nem szabad. Életstilus váltas sokat segit. Az azt jelenti hogy soha mar nem adod fel,hanem mar ugy probalsz élni, odafigyelni, mozogni,hogy természetessé valik. Ez nagyon brutalisan hangzik hogy csak 1x eszel egy nap. Nagyon kemeny.ez nem penne jo életstilus. Én ugy csinalom mali napig hogy tobbszor eszek de pici adagokat,hogy a cukrom soha je szaladjon le. Hogy soha je széduljek. Pl. Reggel smútit, delben hust/halat/sushit barmit de fél adagot. És delutan almát, vagy ugorkat, este pedig mindig ropogtatok sargarepa dioval isteni finom. Amugy este ha farkaséhes leszel a nyers sargarepa fantasztikus,teljesen jollakat. De amugy karalábet is szoktam ropogtatni mert sok benne a vas. Mindig figyelek hogy a vitaminszintet tartsam. Sok zold salát/spenotot is szoktam enni. ABBA is diot teszek. Soha nem az a lényeg hogy sanyargasd magad. Hanem hogy 2-3 évig is kibird es a cukrod ne szaladgaljon len fel,hanem kiegyensulyozottan csinald. Mert bizony inzulinrezisztencia is kialakulhat. Én kisisolas koromban voltam husi. Aztán ezt csinaltam Mint te,de nagyon lemerult a testem. Azota megtanultam szeretni a sok sok zoldseget,céklát, kefírt, alacsony kaloriaju de vitamínos dolgokat,plusz amiben nyomelemek vannak. 15-16 eves koromban lett szép alakom,nagyon sokat tornaztam, labra hasra,neha egy orat is emelgettem a labam 😂😂 de a sport nagyon megérte. Amugy a kukorica még nalam a tuti befuto. Leforrazom a fagyasztott kukoricat es filmhez csipegetem csipsz helyett. Tudom hogy narancsbort okoz de ha lefogyok 5-10 kilot a narancsborrel aztán mar egyszeru csip csup elbánni. Szoval amikor lefogytam anno, soha többet nem jott vissza rám mar semmi. 40 eves vagok most az alakom Mint egy modellé. Mar nem is kell vigyaznom, automatikusan ugyanannyi kg vagyok 2 szules után is. A Borom is meghálálta, semmi nyoma a szuléseknek, a sok hastorna amit tinikent csinaltam abszolut visszaadta villamgyorsan a kockahasat eleg egy picit tornaznom,vagy futnom. Én nem sportolok rendszeresen semmit,de aktív eletet elek, egeszsegesen, biciklizek a varosban,sokat jarok gyalog, kutyamat setaltatom. Ezért írtam ezt mindent le, hogy tényleg megéri fiatalon jo formaba kerulni. A tested visszaadja 100x. De mindig gondolj Arra hogy vannak hatarok, ne sanyargasd magad. Mindig az egeszseg legyen az első, nem gyorsan erjuk el a kivant celt,hanem ésszel, tornával, figyelve az egeszsegunkre. Sok sikert kivanok Neked. És ha ugy érzed nem mozdul tarts ki. És ha feladod 1 hetre semmi buntudat ok?hanem aztán hajra megint ☺️☺️
ápr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon jó, hogy változtatni szeretnél, ez a legfontosabb, a motiváció! Szuper, hogy sportolsz, mozogj minimum heti 3 alkalommal intenzíven, legalább 30-60 percet.


Ezekkel az adatokkal a napi kalória szükségleted, heti 1-2 óra sporttal számolva 2.240 kalória. Ekkora súllyal HETI fél kiló fogyás egészséges, azaz naponta kezdetnek 1.700 kalóriával már fogyni fogsz.


Amit te most tervezel, a napi 1 étkezés (főétel+zabkása), az konkrétan éhezés, még 1.000 kalória sincs! Tápanyag hiányod lesz, kórházban fogsz kikötni. Vagy 1 hét után feladod, és sokat fogsz enni, még jobban hízni fogsz.


Ne ess kérlek egyik végletből a másikba, ne akarj rögtön 10 kilót fogyni. Nem megoldás, amit kitaláltál, legalábbis nem tartható hosszútávon. Egyél napi kb. 1.700 kalóriát, és fogyni fogsz.


10-15 kilót szép lassan, fokozatosan 5-8 hónap alatt tudsz leadni. Soknak tűnik, de a hízás sem 1 hónap alatt történt, leadni sokkal időigényesebb.

Már 1 hónap után érezni fogod a változást, több energiád lesz, megnő az önbizalmad!


Egyszerűen írd, mit eszel és mennyit. Például kalóriabázis.hu oldalon. Legyen benne elegendő fehérje, szénhidrát, zsír. Változatos legyen, tehát ne minden nap ugyanazt edd. 2 hétig egyél napi 1.700 kalóriát összesen, és mérd magad hetente, reggel, éhgyomorra. Hacsak nincs pajzsmirigy vagy egyéb betegséged, akkor fogyni fogsz.


Reggeli mondjuk 500 kalória, ebéd 600 kalória, vacsora 600 kalória. Vagy reggeli 400, tízórai 200, ebéd 500, uzsonna 200, vacsora 400.


Nagyon fiatal vagy, azt tanácsolnám, hogy kérd dietetikus segítségét, mert magadtól, nulla tudással nagyon valószínű, hogy nem fogsz tudni megfelelő étrendet összeállítani, ami éhséghez, majd falásrohamokhoz, újra hízáshoz vezet. Vagy vitaminhiányhoz.


Az egészség nagyon fontos, jó, hogy változtatni szeretnél. Itt egy másfél órás videó egy szakembertől, dietetikusról, szívből ajánlom, hogy nézd végig, nagyon hasznos.


[link]



Kérlek próbálj meg viszont a gondolkodásodon változtatni. Fogyni szeretnél, fogyókúrázni, diétázni? Ha lefogytál 55-60 kilóra, akkor jól fogod érezni magad, akkor abbahagyod a diétát, megint "normálisan" fogsz enni? Pár év múlva újra vissza híznád, ezt ugye nem szeretnéd?


A megoldás az életmód váltás. Mértékkel enni, mindenből, nem bűn a csoki, és nem csak zöldséget-gyümölcsöt lehet enni.

ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 Egyetertek nagyon

Nem a hirtelen most vagy soha a cél,hanem ésszel hosszutavra tervezni. finoman egészsegesen, sportosan. A sport az legyen az elején jó izzados. Az fogja a kilokat lefaragni. Aztán pedig oromteli ☺️

Szeresd magad, ne sanyargasd ☺️

ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!