Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miben más a Lenkei-vitamin...

Miben más a Lenkei-vitamin mint a gyógyszertári?

Figyelt kérdés
Kérnék tapasztalatokat olyanoktól, akik szedik.
2011. aug. 4. 05:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
54%
Mindenki úgy gondolja, hogy ha vitaminokról és ásványi anyagokról van szó, akkor a több az jobb is. Tévedés! Ha valaki megfelelően változatosan étkezik, az ilyen kiegészítőknek nem is nagyon van hatásuk, viszont egyes vitaminok túladagolása kockázatos lehet. Például túl sok A-vitamin mérgező lehet egy fejlődő magzatra, túl sok C-vitamin béltraktus kellemetlenséget okozhat, B6-vitaminból is több a kelleténél idegrendszeri károkat okozhat. Ha mégis valamilyen vitaminhiányban szenvedsz, az legyen az elsődleges, hogy a vitamint természetes módon pótold, tehát olyan ételeket egyél, melyekben több van a hiányzó vitaminból, ásványi anyagból.
2011. szept. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%
Előzőnek: Te semmit sem értesz ebből a témából, nem értem hogyan akarsz másnak tanácsot adni. Nézzél utána a fentebb említett tényeknek, dokumentumoknak, ezek biztos hogy nem hamisítványok, és akkor rájössz hogy a saját tudatlan véleményedet hiába írod le, nem vagy hiteles. Ha nem akarsz, neked nem kell vitamint szedni, mások meg had döntsenek saját maguk.
2011. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
49%
Bocsi, de ez nem a saját véleményem. Ezt egy orvosi oldalról másoltam ki, hogy ne legyen egyoldalú a vélemény nyilvánítás. Egyébként nem eszem vitamint, csak egészségesen étkezem. A családom is. Lekopogom: nem szoktunk betegek lenni, még megfázva sem. Szerintem teljesen felesleges pénzkidobás ez a drága vitamin. Egyébként próbáltam, én is vettem egy adagot, de akkora szemek voltak, hogy majd belefulladtam. A lányom meg egyenesen öklendezett tőle. Szóval nem látatlanba írok róla véleményt. Szerintem aki normálisan eszik, annak nincs szüksége ekkora plusz vitamindózisokra. esetleg ősz végén egy kis immunrendszer-erősítésre. De arra olcsóbb vitaminok is vannak...
2011. szept. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
38%

Előzőnek: Azt még nem hallottad hogy az orvosok semmit sem tanulnak az orvosin a vitaminokról? Vajon miért nem? Megmondom neked. Azért, mert az orvosin a tananyagot is a gyógyszeripar diktálja, kizárólag a saját érdekeinek megfelelő, a gyógyszerekkel kapcsolatos tudásanyagot oktatja. Ha valamit is tanítanának nekik a vitaminokról, akkor a saját profitjuk ellen tennének. Ezért, egy ma képzett orvosnál sokkal többet tudhat a vitaminokról, és a táplálkozás-tudományokról egy jól tájékozott háziasszony, aki utánanéz saját maga ezeknek.

Tehát jobb ha vitamintémában nem is említed az orvosokat.

A másik, hogy hiába eszel sok gyümölcsöt és zöldséget, azokban ma már nincs vitamin. Sajnos ez az igazság. Meg tudod nézni saját szemeddel a neten ha rákeresel a Gödöllői Agrártudományi Egyetem kutatásaiban a mai (ill. az 1990-es adatokat a termények tápértékével kapcsolatban) Talán ha saját szemeddel látod, akkor majd elhiszed hogy ma már tanácsos mindenkinek pótolni a hiányzó tápanyagokat, ugyanis ez nagyban hozzájárul az egészség megőrzéséhez.

A dr Lenkei vitaminok minden szükséges vitamint és ásványt a megfelelő mennyiségben, és összetételben tartalmazzák, ezért is van olyan sok (több tízezer) jó tapasztalat ezek használatával kapcsolatban. Nem hiszem hogy ezrek ok nélkül adnak ki nem kevés pénzt azért, hogy rendszeresen szedhessék. Megmondom őszintén, hogy én egyszerre veszem be a közepes adag kapszuláit, és nekem így sem okoz gondot, ehhez nem tudok hozzászólni, hogy te miért nem tudod lenyelni őket. Elképzelhető hogy valamilyen pszichés folyamat eredménye a nyelési nehézség, hiszen amikor pl. rántott húst eszel, sokkal nagyobb falatokat nyelsz le, mint egy kapszula.

2011. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Vannak akik el sem olvassák a hivatkozásokat, elnézést ha ismétlésekbe estem, talán most utánanéz a tényeknek.
2011. szept. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
44%
Téma lezárva: egyétek, fizessétek. Én nem eszem, a gyerekemnek sem adom, mert feleslegesnek tartom. Fáj, ha valakinek más a véleménye, mint a Tied??? Annyi baromságot írtok a nem létező vitaminokról, orvosokról, akik nem tanulnak vitaminokról. Ez mind hülyeség. A kertünkben termő gyümölcs, zöldség elegendő vitaminforrás szerintem. A párom orvos, tanult a vitaminokról, bőven. Szerintem beszélgess egy dokival!!! Ezt csak megjegyzésképpen... Szóval Ti csak egyétek Lenkei bácsi vitaminjait, hagy gazdagodjon. Azt ne is vegyétek figyelembe, hogy a gyógyszertárban töredék pénzért kaptok hasonlót. Szóval egészségetekre!!! Én meg élek tovább egészségesen ;)
2011. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy orvossal való beszélgetésem után kezdtem el érdeklődni a vitaminok iránt. Ő javasolta, h rendszeresen szedjek multivitamint. A bennük levő szennyezőanyagok elkerülése végett a terhesvitaminokat (Elevit, Gravida stb.) javasolta. (A gyógyszergyártók a terhesvitaminra jobban figyelnek elmondása szerint. Viszont ezekben a tablettákban is kisebb a vitamintartalom, mint a hasonló Lenkei termékekben.

Tény, hogy ha az előírt mennyiséget szedi az ember a Lenkei-féle vitaminból az drágább, mint bármelyik másik multivitamin. Az árkülönbség lehet akár a duplája is. Viszont a benne levő tartalom is több. Ez a különbség elérheti akár a 10-szereset is. Célszerű minden egyes terméket a vásárlás előtt összehasonlítani a többivel.

Tapasztalatból tudom, hogy ezen vitaminok mérete nem nagyobb, mint pl. a Centrum, vagy bármely más táplálékkiegészítő-gyártó (Bio-tech, Scitec Nutrition stb.) által kínált multivitamin.

Hogy használ-e? Olvashattuk, hogy van akinek igen, van akinek nem. Tudjuk, hogy mi emberek különbözőképen reagálunk ugyanarra a dologra. Gondolok itt a természeti hatásokra a tablettákra stb. Emiatt azt mondom mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mi az igazság.

2011. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
38%

Kedves 81%-ban hasznos illető! Nem az fáj, hogy más a véleményed, hanem az, hogy hülye vagy a témához. A vitaminok nem új divat, hanem szükséges tápanyagok a szervezet számára. Hogy szerinted nem kell vitamint szedni, az vélemény, nem tény. Az ajánlott napi bevitel egy nevetségesen alacsony érték, ami a hiány megelőzésére szól. De a szükséglet a fizikai igénybevétellel arányosan a sokszorosára növekedhet, pl. testépítőknél, élsportolóknál. Ha nem szednének az igényeiknek megfelelő dózisú vitaminokat, napokig tartana az izmaik regenerációja, mert a szervezet optimális működése akadozna. Betegség esetén az átlagembernél is, aminek jele nem csak megfázás, hanem pl. HPV vírusos szemölcs is lehet, amivel a szervezet nem tudja felvenni a versenyt, mert a kevés vitamin nem táplálja kellően az immunrendszert, így a vírusos szemölcsök nem múlnak el "maguktól", ahogy annak kellene a vírus leküzdésével. Az, hogy a családod nem betegszik meg túl gyakran, szerencsés dolog, de nem jelenti azt, hogy ne esne jól a testeteknek némi plusz vitamin. Persze te ezt is biztos sokkal jobban tudod, meg amúgy is a sátán műve az egész.


Üldözni való hozzáállás ez, inkább menj és kérdezz meg egy testépítőt akin legalább 100kg tömör izom van, hogy mennyi vitamint szed évek óta napi szinten és miért, továbbá azt is kérdezd meg, hogy miért nem halt még bele, ha a nevetséges RDA sokszorosát szedi be.. Szánalmas, hogy a tényeket (erősen változó vitaminszükségletek, tehát nem mindenkinek azonosan alacsony) képtelen vagy elfogadni és itt lázongsz a való élet ellen, de másokra mutogatsz, hogy nekik fáj a te eltérő véleményed. Gondolkozz el magadon, de ne a harag vezéreljen, a megengedhetetlen stílusom ellenére sem. Csak gondold át ezt az egészed, szakadj el kicsit attól, hogy SZERINTED a családod elég vitamint szed és akkor biztos senki másnak sincs szüksége ennél többre. SZERINTEM nekem van a legnagyobb farkam a bolygón, persze a valóságot az ilyesmi nem igazán érdekli. További erőt, egészséget kívánok és kérlek nézd el nekem a bántó hangnemet, de egyszerűen elfogadhatatlan amit írsz.

2012. jún. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Annyi biztos, hogy C vitamint nem lehet túladagolni, azt én is szoktam szedni, napi min. 1000 mg C vitamint eszek már egy éve, és nekem használ nem nagyon vagyok beteg azóta, pl. betegszabin sosem voltam, máskor egy sima nátha is ágynak döntött akár egy hétre is, mióta nyomom a C vitamint ( nem csak a Lenkei félét, van több másik 1000 mg-os is pezsgőtablettás, kapszulás stb.) a legdurvább náthát is lábon kihordom 2 nap alatt akkor ill. télen nagy hidegekben mindig emelem is az adagot 6-8000 mg C vitamint is eszek és régebben mindig taknyos voltam meg köhögtem a legnagyobb tomboló minuszokban, tavaly óta mindez a múltté. Ki fogom próbálni a Lenkei alap vitamint is, annyi biztos ,hogy ártani nem árthat a C vitamint nem lehet túladagolni bármit is mondanak, a legrosszabb, ami történhet veled, hogy nagyon drága pisid lesz.
2012. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Lassan már egy éve, hogy szedem a Lenkei vitaminokat és azóta nem volt semmi bajom csak 1-2 megfázás de abból is hamar kijöttem mert szedtem a c-vitamint meg az alap csomagot. Aki azt állítja, hogy ezekben nincs vitamin az nagyot téved, ugyanis a fogyasztó védelmisek folyamatosan ellenőrzik a Lenkei vitaminokat, és volt egy időszak amikor szigorúbban ellenőrizték a termékeket. A vitamin készítője meg nem gondolom, hogy pénz éhes lenne ugyanis senkire nem "tukmálja" rá a vitaminjait, mindenkinek azt mondja ha hisz benne és szeretne egészségesen élni akkor szedjen vitamint vagy legalább C vitamint (és azt sem mondja, hogy az általa készített c-vitaminból vásároljanak. Szerintem először tapasztalni kéne a dolgokat nem pedig ítélkezni mások felett!
2012. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!