Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi számít egészséges táplálkoz...

Mi számít egészséges táplálkozásnak?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék, de tudom, hogy az egészséges életmód és a mozgás a kulcsa.

Kérdésem, hogy mi is az az egészséges étel? Reggelire teljes kiörlésű kenyér, zabpehely, ebédre pedig hús zöldséggel? Vagy tészta, de az is speciális?

Tehát egy bolti pl. Kn** rafinéria alapot már nem használhatok az étel elkészítéséhez, mert attól már az nem lesz egészséges?


2011. szept. 21. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
A lényege szerintem h elhagyd a táplálkozásodból a 3 fehérmérget: a sót, a cukrot, és a fehérlisztet. Ha fogyni szeretnél, csak arra kell ügyelned h kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyire szükséged van. Itt kiszámolhatod mennyi is az annyi: [link] DE ne koplalj! Akkor lelassul az anyagcseréd, a tested pedig felhalmozásba kapcsol, és még többet fogsz hízni. Nézz meg pár testépítő étrendet, és étkezési alapelvet. Ők nagy hangsúlyt fektetnek az egészséges étkezésre, hisze ezen múlik sikerük.
2011. szept. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A vegyes étrend.

Igen, azt mondják, félkész v. kész ételeket ne nagyon fogyasszunk, mert teli vannak tartósítószerekkel, és egyebekkel nyomva. Ez igaz. Tehát: csak tiszta forrásból. Ha lehet te főzzél magadnak egészséges alapanyagokból.

Reggelire teljes kiörlésű péksütemény, valamivel. De a mennyiségen is van hangsúly, ha fogyni akarsz. Inkább naponta többszür (5x) egyél, kisebb adagokat. Ha mozogsz mellette, akkor így is fogyni fogsz.

2011. szept. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem netről, hanem egy nagyon jó könyvből tájékozódtam, hogyan lehet fogyni és tartani a súlyt. Még nem járok a könyv végén, ezért érdeklődtem hamarabb, hogy mi számít egészségesnek. Amit az első válaszoló írt, azok az alapok, azzal már tisztában vagyok.
2011. szept. 21. 10:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első nem igaz! Sóra,cukorra szükséges van a szervezetnek,ahogy a fehér lisztre is., Ez csak divat,hogy ne egyél ilyeneket. Azok találták ki,akik ebből nagyon jól megélnek.

Akkor eszel egészségesen,ha változatosan eszel mindent: beleértve a zsírt,a cukrot,stb-t is. Mellette mozogj rendszeresen sokat,akkor nem lesz baj sem az egészségeddel ,sem a súlyoddal.

2011. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Próbálj rákeresni ezekre a kifejezésekre "egészséges étrend", "helyes táplálkozás", vagy ha tudsz angolul "healthy diet". Itt 3 mondatban nem fogjuk tudni neked leírni, de nagyon vázlatosan adok egy-két támpontot:

1. Kalória. Ne legyen több, mint amennyire szükséged van.

2. Fő tápanyagok egyensúlya: fehérje, szénhidrát, zsír.

3. Rendszeresség.


A "méreg", meg "tiltott élelmiszer" szélsőséges megközelítés. Az ARÁNYOKRA kell figyelni, miből mennyit.

2011. szept. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az első nem igaz! Sóra,cukorra szükséges van a szervezetnek,ahogy a fehér lisztre is., Ez csak divat,hogy ne egyél ilyeneket. Azok találták ki,akik ebből nagyon jól megélnek."


Jajj megint egy összeesküvési elméletet kereső! Igen jóminőségü természetes tengeri sóra valóban szükség van, de csak egy minimális mennyiségben, azt pedig úgyse tudja annyira kizárni az étkezéséből, hogy hiány keletkezzen belőle, és ezt még külön pótolni keljen. A mesterségesen előállított kémiai sóra, viszont semmi szükség nincs. Cukorra sincs szüksége, ezzel szemben szénhidrátra igen. A cukor mint egyszerű szénhidrát hizlal is, és még energiát sem ad sokáig. Sőt a vércukorszintet is drasztikusan felnyomja, ami utána csak annál nagyobbat fog esni, és még éhesebb lesz. Lisztre szükség van? Ez meg nonszensz. Amikor fehérkenyéren éltem állandóan hasigörcs, felpuffadás és hasonlók gyötörtek. Amióta nem eszek semmilyen fehérlisztből készült dolgot, meggyógyultam.


Akkor eszel egészségesen,ha változatosan eszel mindent: beleértve a zsírt,a cukrot,stb-t is. Mellette mozogj rendszeresen sokat,akkor nem lesz baj sem az egészségeddel ,sem a súlyoddal.


Ebben viszont egyetértek.

2011. szept. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Majdnem mindben van igazság, ő nagyon jól összefoglalta:

1. Kalória. Ne legyen több, mint amennyire szükséged van.

2. Fő tápanyagok egyensúlya: fehérje, szénhidrát, zsír.

3. Rendszeresség.

+ valaki írta: Változatosság.


Abszolút egészséges nincs, csak egészségesebb, de már ez is jó.

Tényleg szükség van cukorra, de nem mindegy, milyen formában viszed be. Kristálycukorra és csokira (sütikére) nincs szüksége a szervezetednek. Üdítőre sem. Azért eszed/iszod, mert szereted és jobb kedved lesz tőle (függőség, pótcselekvés). Gyümölcsben lévő cukorra szükséged van.

Tényleg szükséged van sóra, de nem mindegy, mennyire. Chipsen lévő sóra nincs szükséged. A húst viszont muszáj megsóznod, mert ehetetlen lesz. Fejből nem tudom, de megvan, hogy napi hány gramm só szűkséges és elégséges. Ennél mi jóval többet eszünk sajnos.

Liszt: kalória szempontjából ugyanannyi van mindben. Tény viszont, hogy a teljes kiőrlésűben vannak rostok is, amik hasznosak, meg állítólag vitaminok is, a fehérben meg nincsenek. A rostok miatt a tk. jobban laktat, kevesebbel is beéred. Én azt gondolom, hogy ezt is vegyesen kell enni, törekedj a tk-re, de ha megkívánod a fehér kenyeret, nem történik semmi, ha eszel belőle MÉRTÉKKEL. De a mértékletesség a tk-re is igaz, és minden másra is.

Tészta: ugyanaz vonatkozik rá, mint a lisztre. A tk. jobb, de szerintem borzalmas íze van. Van, aki a durumtésztára esküszik, hogy az diétás - ez tévedés, mindössze annyi a különbség, hogy abba nem kell tojás. Kalória ugyanannyi van benne. Én ezt sem szeretem. Ami viszonylag ehető, az a kukoricalisztből készült tészta (ezt gluténérzékenyeknek találták ki), de kalóriára kb. ugyanannyi. Én ritkán eszem tésztát, de ha mégis, akkor olyat, amit szeretek (fehér). Kipróbáltam a rozsliszteset is, az sem jött be.


Testépítős étrend: nagyon durván nyomja a fehérjét. Nagyon eredményes lehet, de hiába mondják, hogy mennyire egészséges - nem az, megmondja bármelyik orvos. (Ráadásul te nem is vagy testépítő meg sportoló, tehát nem ugyanarra van szükséged.) Köszvényhez, anyagcserezavarhoz vezetHET, ha napi 2-szer húst esel minden nap. Egyesek szerint fokozza a rák kockázatát. Nem mindenki betegszik meg, de ha már megbetegedtél, nem tudod visszacsinálni - hússal is tarts mértéket, és inkább csirkét és halat válassz.


Zsírok: kellenek, fontosak - mértékkel.


Amivel nagyon egyetértek: műkaját, gyorskaját, adalékos dolgokat minimalizálni. Én nem használok alapokat. Havonata egyszer van brokkolikrémleves, évente 2-szer hagymaleves cipóban, ahhoz használok viszont húsleveskockát, mert sajnos húsleves soha nem marad, bármennyit főzök, eltűnik. :) Nem hinném, hogy bármi bajunk lesz tőle.

De ha vásárolsz, olvasd el az összetételt és kalóriatartalmat, ne dőlj be a reklámoknak.


Sok zöldség, gyümölcs, ugye nem kell mondani. Lehetőleg megbízható helyről. (Nekem ez se jön össze. Biora nincs pénzem, kertünk meg nincs.)


Üdítők: frissen préselt gyümölcslevek (még a 100%-os se jó!), az Aldi sajátmárkás 1l narancslé és a Sió frissen préselt gyümileveli (alma, körte vagy meggy) megfizethetőek.


Mindezekhez vannak trükkös háztartási gépek, amikkel lehet javítani az étel minőségét, csökkenteni a kalóriatartalmat (és még használni is könnyű őket). Az egyik az ételpároló, ami olaj nélkül párol, gyorsan, egyszerűen, többféle zöldséget.

A másik az 1 kanál olajjal sütő olajsütő (Actifry), amiből még a sült krumpli is bűntudat nélkül fogyasztható. :) De mindenféléket lehet sütni benne, sülteket, rántottakat - szintén minimális olajjal. Ez azt is magával hozza, hogy mivel töredéke olajat használsz, tudsz drágább, de egészségesebb olívaolajat használni (ha akarsz).

Ezeket nagyon szeretem, és most szemezek egy Smoothie Makerrel, amivel turmixokat lehet egyszerűen csinálni, amikkel ki lehetne váltani a reggelit vagy a vacsorát, ill. gyümölcsből készíteni üdítő italokat.


Végül: van egy magazin, most jelent meg az új száma: Ízek és érzések. Azért szeretem, mert sok reformalapanyagot használ, amiket én alig vagy egyáltalán nem ismertem korábban. Ezekkel lehet bővíteni a repertoárt, és persze receptek is vannak benne.


Én elkezdtem egy blogot írni, hogy próbáljuk meg összegyűjteni a megfizethető áru adalékmentes termékeket, én ezt ismerem, te azt, de senkit nem találtam, aki segítene ebben. Ha van kedved segíteni, vagy bárki másnak, szívesen vennék egy e-mailt.

2011. szept. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Én még soha nem fogyókúráztam és nem is szeretnék, mert szerencsére nincs rá szükségem, de az egyik ismerősömnek kell ő azt csinálta, hogy reggel felkelt 8-9 körül akkor nagyon sokat evett amit csak akart utána elment sétálni dolgozni/suliba tök mindegy csak az a lényeg sétált ebédre sokkal kevesebbet egy kis levest legtöbbször ilyen zöldségleves meg hal valamivel, és vacsorára meg már semmit nem evett max csak egy almát vagy valamilyen zöldséget vagy gyümölcsöt.Neki jól sikerült pontosan nem tudom mennyit de lefogyott

2011. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!