Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet, hogy a gluténmentes...

Lehet, hogy a gluténmentes étrend az oka?

Figyelt kérdés
Egyszerre kezdtem a fogamzásgátló szedését, illetve a gluténmentes étrendet (véletlenül estek egybe, akkor derült ki a betegségem), aztán az egészre rá fél évre előjött a hüvelygombám, amit a mai napig nem tudok teljesen, hosszú távra eltüntetni. Gondolkodtam a fogamzásgátló abbahagyásán, de mi van, ha a gluténmentes étrend a felelős? Kukoricalisztes kenyeret eszek, elég sokat, tésztát is sokat eszem szintén kukoricalisztből, sajnos anyám elég sok főzeléket is csinál, viszont kevés húst eszem, zöldséget-gyümölcsöt kb megfelelő mennyiségben. Lehet ez a felelős? Több olyan van anyag a gluténmentes étrendben, ami a gombának kedvez, mint a rendes búza alapú étrendben?
2011. okt. 5. 21:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék ehhez, hogy a kenyereimben sajnos rengeteg adalékanyag van.
2011. okt. 5. 21:47
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

a gluténmentes lisztben, kenyérben a guargumitól kezdve minden van.

A fogamzásgátlónak nem mellékhatása a hüvelygomba. A sok adalékanyagnak lehet.

2011. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De a fogamzásgátló hajlamosít a gombára... de mivel 1 hónap eltérés volt kb a két dolog elkezdése közt, így nem tudom, mi lehet az ok... :/ Feleslegesen nem akarom abbahagyni a fogamzásgátlót.
2011. okt. 5. 21:56
 4/8 A kérdező kommentje:

Sensonette:

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

- hüvelyi fertőzés (vaginitisz, ideértve a hüvelyi kandidiázist is).


Szeretnél tovább kötekedni?! (költői kérdés volt)

2011. okt. 5. 22:04
 5/8 anonim ***** válasza:
En glutenmentesen taplalkozok.Nem is hallottam soha es nem is tapasztaltam, hogy ilyen problemat okozna.
2011. okt. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pedomaci válasza:
Fürdeni is kéne néha...
2011. okt. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pff... minden nap fürdök, képzeld.
2011. okt. 13. 20:23
 8/8 anonim válasza:
A gluténmentes étrend semmiképpen sem hajlamosít a hüvelyi gombásodásra. A fogamzásgátló tabletta szedése viszont annál inkább.
2012. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!