Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mindennap 3 túrórudi (pöttyös)...

Mindennap 3 túrórudi (pöttyös), vagy kb 2-3 kindertejszelet az egészségtelen?

Figyelt kérdés

És még az lenne a kérdésem, hogy

ha mindig krumplit eszek, legalább is sokszor csak krumpli(vagy rizs) van köretnek, az mennyire baj a szervezetnek?


2011. dec. 1. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A túrórudival, kinder tejszelettel semmi baj. A kérdés másik felére az a válasz, hogy nagyon egyoldalú így, egyéb növényi táplálékra is szükség van, mert mindegyik más és más vitamint, nyomelemet tartalmaz, csak változatos étkezéssel tudsz minden szükséges anyagot bevinni a szervezetbe. Hosszabb távon hiánybetegségek lépnek fel.
2011. dec. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ezt csak azért kérdezem, mert szerintem túl sok amennyit eszek belőle. Legalább is egy nap csak úgy szoktam,hogy 3 túrórudi, nem eszek még pluszba hozzá kindertejszeletet. Van amikor ez, van amikor a másik.


Egyébként szoktam én gyümölcsöt is, meg zöldséget is fogyasztani. Lehet,hogy nem pont túl sokat, de nem hanyagolom el azokat sem.És sok vizet is iszok.

2011. dec. 1. 17:58
 3/13 kút ***** válasza:

Biztos vagyok benne hogy ezekbe az élelmiSZERekbe a legjobb minőségű alapanyagokat keverik bele:) Meg a bennük lévő tartósítószer is jó!

Krumpli sztem jobb mint a rizs annak talán vmi vitamin tartalma is a hántolt rizzsel szemben.

2011. dec. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Pont ez az amiért a kérdésemet feltettem.

Hogy azért ezekben is van tartósítószer, meg ízfokozó(kindertejszeletben pl van), meg mindenfélét olvastam még. :S Nem tudom, néha elriasztanak az összetevői.

2011. dec. 1. 18:27
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, egészségtelen. Én egyiket sem enném a helyedben (a cukor, a tej és még a többi adalékanyag miatt). És szerintem inkább rizs, mint krumpli. De ne az tegye ki az étkezés nagy részét.
2011. dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Pedig édességről sajnos nem tudok lemondani. Nem azért mert mindig ilyeneket akarok enni. Csak nem mondhatunk le amúgy semmiről sem, csak a mértékletességet kell megtalálni.


Akkor most az a kérdésem :D ,hogy

akkor a túrórudi, meg akindertejszelet helyett milyen édességet vegyek ,amiben nincs semmi káros?:S

Akkor mit egyek helyette?

2011. dec. 1. 19:40
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor mit egyek helyette, amit mindennap beiktathatok az étrendembe?:) Így akartam írni
2011. dec. 1. 19:46
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem mondhatunk le semmiről sem? :D De jót nevettem ezen. Dehogynem. :)

Egyél inkább vmi édes gyümölcsöt, vagy aszalt gyümölcsöt, ha édesre vágysz.

2011. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

De, csak a mértékletességet kell megtalálni.

Már megtanultam,hogy nem mondhatunk le dolgokról, felesleges ezzel sanyargatni magunkat. Csokiról lemondtam, csak ritkán eszek, de akkor tényleg úgy elkap a csoki éhség, hogy képes lennék belőle megenni vagy 10 tábla csoki.:S De sosem eszek annyit, de még is mindig ilyen egészségtelen kajákra gondolok, hogy de jó lenne most megenni. De már áttértem nagyjából az egészséges életmódra, de még is kívánom az egészségtelent is.

Ezért írom,hogy lemondani le lehet, de nem könnyű és nem is érdemes.

2011. dec. 1. 20:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Én lemondtam és érdemes volt... már eszembe sem jut, h édességet ennék. Amúgy is mindig csak rosszul voltam, ezektől a legtöbbször töményen cukros rettenetektől. Ja, és nem kellett sanyargatnom magam. Miért kellett volna? Annyi minden mást lehet enni...
2011. dec. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!