Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hozzátáplálási gondjaim...

Aranytincs kérdése:

Hozzátáplálási gondjaim vannak,1 éves kislányom allergiás (tej, tojás, szója, glutén), szeretnék tippeket, (kenyér) recepteket, segítséget kérni mielőtt bejutunk a gasztroenterológushoz. Napi 5-ször szopizik, túl keveset eszik mást. Merre tovább?

Figyelt kérdés

Tények:

Nagyon ekcémás volt 2 hónapos korától, elhagytam a tejtermékek, szója- és tojástartalmú ételek fogyasztását (szétválasztó diétával), ekkor tünetmentes lett.

A hozzátáplálást 6 hónapos korában kezdtem Sinlac-kal. Ekcémás tőle, még most is. (A Sinemiltől is.

Pépeset nem hajlandó elfogadni.

A sütőtöktöl kivörösödik a bőre, ahol hozzáér.

A kenyértől/ glutén tartalmú ételektől ekcémás, erősen.

A kukoricalissztől (ezzel sütött dolgok, illetve gluténmentes kukoricalisztes tészta) erős hasmenése van.

Glutén/szójamentes virslitől hasmenése van.

A húst az állaga miatt nem tudja lenyelni, pépesen sem, túl rostos.

A répával ugyanaz a helyzet, mint a tökkel.


Amivel nincs gond: natúr gesztenyepüré, Humana tejmentes pép (sűrítőként, hogy gombócokat gyúrjak), rizs, brokkoli, körte, alma, krumpli, fűszer: fokhagyma.


Van valakinek valamilyen ötlete, mivel próbálkozzam, illetve az allergénekkel (pl. sajt adása, sütőtök, tejpép) mikor próbálkozzam (újra)? Bébiételeket nem hajlandó elfogadni - csak a darabosat. A tésztákat és a kenyeret/kiflit nagyon szerette, csak nagyon allergiás rájuk.

Mi vár a gasztroenterológián? Egy egyéves gyereknél még nincs értelme a tesztnek, úgy tudom...

Én mikor ehetek újra tojást, tejet, szóját? (Kiválasztódik az allergén a tejbe, és szintén allergiás tőle...)


2012. febr. 17. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi a gond. Szoptasd, amíg igénye van rá. A hozzátáplálást minek erőltetni? Csak allergia a vége. Amitől nincs baja és szereti is, azt add neki. A glutén meg a tej nem olyan extra dolog, sokan nem bírják felnőtt korukban sem. A szója meg kifejezetten egészségtelen.
2012. febr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kicsiszolo válasza:

Szia , fontos, hogy írj étkezési naplót, hogy mit adsz neki arról és, hogy hogyan reagál rá.itt találtam letölthetőt. [link]

1 éves gyereknél már tudnak vizsgálatot végezni.

Mindenféle képen kérj minél hamarabb időpontot, mert elég hosszú a várakozási idő.

Az én lányomnál 1 éves kora után diagnosztizálták a tejfehérje érzékenységet, így amíg szoptattam nem ehetem én se semmi tejfehérjét.

Esetleg írd Te is fel,magadról, hogy mit eszel és akkor ha figyeled a babát láthatod mi nem jó neki.

Mi most már 4. éve diétázunk és most már oda eljutottunk, hogy a visszaterhelésnél már 3 napig kaphatott tejet. Aztán megint jöttek a tünetek.

Azért jobb picinek nagyon szigorúan betartani a diétát, mert sokkal nagyobb az esélye, hogy kinövi ha 1 évig nem kap tejfehérjét.

JA és a picit Te diétáztatod és nem kell még a közösségbe vitelnél ezzel plusz megbirkózni.

Drukkolok

2012. febr. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az első kommentre: Elég fárasztó éjszaka 3-szor szopiztatni hosszan, örülnék, ha a szopizás legalább nappalra korlátozódna. Nem erőltetem a hozzátáplálást, de nappal emiatt elég fáradt vagyok... Viszont a gluténnal kapcsolatban - vitatkoznék veled - minden közösségi táplálás alapja (kenyér, tészta). De a tej, tojás, szója is mindenben van szinte, ha nem is tisztán, de a kész élelmiszerekben legalább nyomokban, akár emulgeálószerként, térfogatnövelőként, aromaként. Remélem kinövi majd az ételallergiát. Természetesen szoptatom amíg lehet, de nem mindig van elég tejem.

Ami aggaszt: Még nem aktuális, de egy év múlva bölcsibe, később óvodába hogy adjam majd, milyen lesz neki, ha mindenki más "normális" kaját ehet, ő meg egy-egy körtét rizzsel... Szóval nem olyan egyszerű.

A második kommentet külön köszönöm, remélem hogy nálunk is lesz javulás, kíváncsi vagyok, hogy vannak-e jó étel receptjeik, amiket kipróbálhatnánk.

2012. febr. 19. 13:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Húst próbáld meg úgy, hogy szétfőzöd, leturmixolod és golyókat gyártasz belőle vagy főzelékbe kevered - az enyém is így ette ekkora korában 2 foggal :) Egyébként nagyon sokféle zöldség, gyümölcs és fűszer létezik még - vagy próbáltál másokat is és csak kizárólag a fent felsoroltak váltak be?

Receptek és bolt után meg talán a paleo témában kutass, és érdemes utána nézni, létezik pl. gesztenyeliszt, kókusztej is.

((Én is nagyon sok mindenre allergiás vagyok (pl. tojás, tej, glutén, élesztő, rizs, krumpli...) sajnos elég találékonynak kell lenni.))

2012. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A húst próbálgatom, egyelőre nem nyeli le, csak rágcsálja, pedig összeturmixoltam.

A banánt utálja, citrusfélékkel nem merek próbálkozni, de még fogok...

2012. márc. 3. 14:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Cukkini, cékla, szilva, barack, karfiol, spárga, borsó, bab, lencse (ezeket lehet passzírozni még, ha elsőre kapná, de sokan adják már ilyenkor héjastul), hagyma, uborka, saláta (pl. rukkola főzelék), spenót, (nem sütő)tök, gomba, karalábé, köles, tápióka, édesburgonya ?
2012. márc. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem rossz felsorolás, némelyikkel próbálkozom, pl. cukkini, karfiol. Egy-egy falatot eszik általában. Végülis ez jó, csak sok kismamát ismerek, akik azt mondják, hogy általában a babájuk egy évesen már csak 2-szer 3-szor szopizik, és sokat eszik (250-300 g egyszerre). Hmm, néha úgy érzem, leálltunk a 6 hónaposok adagjánál a néhány falatnyi étellel. Hiába az sok helyen olvasott ajánlás - nem nő a tejmennyiség az igény növekedésével, de végül is a cél az lenne, hogy kezdjen többet szilárdat is enni (és ne legyen tőle beteg).

Mostanában főzök húslevest tanyasi csirkéből, ebből eszik meg egy-egy falat zöldséget, és szerencsére gyönyörű a bőre.


Ami érdekel még, vajon lehet-e kecsketejet/kecskesajtot adni neki, ha a tehéntej fehérjére allergiás (volt)?


És én mikor kezdhetek újra próbálkozni úgy, hogy mondjuk tojást eszem vagy tehéntejből sajtot eszem? Merjek próbálkozni ezekkel is, vagy mindenképpen várjam ki az orvost?

2012. márc. 5. 14:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyéb gluténmentes kenyérfélékkel (nem kukoricalisztes) mi a helyzet? Rengetegféle olyan kenyér, kifli stb. van, ami gluténmentes, de nem kukoricából van. Létezik pl. glutén- és laktózmentes, élesztőmentes stb. kenyér is. Ha budapesti vagy, érdemes lenne ellátogatnod ide:


[link]

2012. márc. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem hallottam még nem kukoricás gluténmentes kenyérről, amiben ne lett volna legalább tojás.

Érdekel!

Nem vagyok budapesti, de van ismerősöm arrafelé. Megnézzük. Bár receptet is szívesen fogadnék!

2012. márc. 7. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!