Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért tart nekem minimum 20...

Miért tart nekem minimum 20 de inkább 30 percig a fenékkitörlés minden széklet ürítés után?

Figyelt kérdés

Sry a szókimondó leírásért, de nem akarom/tudom szépíteni...

Szóval már nagyon régóta ez van, eleinte nem minden esetben volt így, de most már minden egyes székelés után eddig tart... Egyszerűen annyira fekáliás a fenekem, hogy kell legalább fél v. 3/4 guriga wc-papír alkalmanként a törléshez, a törlések felénél csupa olyan a wc-papír is... A nedves törlőkendő sem oldja meg a problémát...

Voltam már proctológusnál és háziorvosnál is, nem állapítottak meg semmi problémát, illetve el se hitték nekem ezt, hogy addig tart, úgy gondolják, hogy ez nálam csak ilyen kényszeres tisztasági mánia, pedig nem az...

Azt még megemlíteném, hogy nekem elég régóta csak hashajtóval megy a székelés, 4-5 naponta veszek be guttalaxot, és ilyenkor egy nap többször is rám jön, és minden egyes alkalommal 30 percet törölgetek, vagyis elmegy ezzel együtt több óra...

Ez igen kellemetlen azért is, mert így nem tudok itthonról elszakadni, ha hashajtót vettem be, mert kiszámíthatatlan mikor hat, és a törölgetéssel együtt 1 óra simán van az egész procedúra... Nem tudok a különböző foglalkozásokra sokszor emiatt bejárni, se egyéb más programokra, ill. ha állásom lesz, nem tudom így hogyan fogok dolgozni... :S

Valami megoldás kéne, mert már nagyon elegem van, kihez tudnék még ezzel a problémával fordulni, mert amúgy is nagyon kellemetlen, és nem túl sokan foglalkoznak ilyennel...



2012. márc. 5. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
menj valami normális orvoshoz
2012. márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ne törld,hanem mosd


töröld le a nagy részét,töbit zuhannyal mosd le


és menj pszihológushoz,mert ez nem normális


nem sebesedik ki a sok törléstől?

2012. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Milyenhez? Voltam már háziorvosnál, proctológusnál, milyenhez mehetnék még...?
2012. márc. 5. 10:57
 4/14 A kérdező kommentje:

"ne törld,hanem mosd

töröld le a nagy részét,töbit zuhannyal mosd le"

Ja, ez nagyon is jó, kivéve ha nem otthon jön rám... :S


"és menj pszihológushoz,mert ez nem normális"

Járok pszichiáterhez, beszéltem neki róla, nem nagyon érdekelte... Most egy újabbhoz járok, ennek már meg se említettem, meg amúgy is elég kellemetlen dolog erről panaszkodni IRL...


"nem sebesedik ki a sok törléstől?"

Nem, de a többedik szarás utáni sok törlésnél már eléggé fáj...

2012. márc. 5. 10:58
 5/14 anonim ***** válasza:

"Milyenhez? Voltam már háziorvosnál, proctológusnál, milyenhez mehetnék még...?"


Olyanhoz aki jól csinálja a munkáját és nem azt mondja hogy csak tisztaságmániás vagy.amelyik orvos nem veszi komolyan a betegségedet kerüld el messziről.haltak már meg betegek az ilyenek miatt...

2012. márc. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Vegyél nedves törlőkendőt.

Libero, meg ilyenek.


Én ilyeneket használok szex után, kakilás után, és akkor, amikor menstruálok.


28/n

2012. márc. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2012. márc. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát a proctológus a megye - ha nem az egész ország - egyik legjobbja, és ő se vette komolyan... Nem tudom kihez mehetnék még... Mondjuk már az is jó lenne, ha neten valahol meg tudnám ezt kérdezni, úgy egyszerűbb is, valami szakértő fórumon vagy oldalon, csak ilyeneket nem nagyon ismerek...


A nedves törlőkendővel is ugyanannyi ideig tart...

2012. márc. 5. 11:09
 9/14 anonim ***** válasza:
először is, aközött hogy nem tudsz székelni, meg aközött, hogy szétf*sod az agyad, nagy a különbség, szerezz be enyhébb dolgokat, pl. magvak, esetleg PÁR KORTY hunyadi víz. alapból mivel 4-5 naponta szeded azt a vackot, már ez nem valami rendszer, érted. gondolom mindig megvárod, amig tele vagy. szerintem menj el dietetikushoz, függetlenül attól, hogy nem vagy túlsúlyos. mondd el, hogy nem jó az emésztésed, és ad egy diétát neked, amit ha betartasz, valószínűleg jó lesz az emésztésed. ja és igen, zuhanyozz inkább, egyrészt higinékusabb is ilyen esetben, másrészt gyorsabb is. és ha rendszeresre tudod állítani, nem kell attól félni, hogy máshol jön rád.
2012. márc. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Először is azt kéne kideríteni, hogy mi az oka annak, hogy csak hashajtóval megy a székelés. Ez a probléma gyökere!
2012. márc. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!