Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért tart nekem minimum 20...

Miért tart nekem minimum 20 de inkább 30 percig a fenékkitörlés minden széklet ürítés után?

Figyelt kérdés

Sry a szókimondó leírásért, de nem akarom/tudom szépíteni...

Szóval már nagyon régóta ez van, eleinte nem minden esetben volt így, de most már minden egyes székelés után eddig tart... Egyszerűen annyira fekáliás a fenekem, hogy kell legalább fél v. 3/4 guriga wc-papír alkalmanként a törléshez, a törlések felénél csupa olyan a wc-papír is... A nedves törlőkendő sem oldja meg a problémát...

Voltam már proctológusnál és háziorvosnál is, nem állapítottak meg semmi problémát, illetve el se hitték nekem ezt, hogy addig tart, úgy gondolják, hogy ez nálam csak ilyen kényszeres tisztasági mánia, pedig nem az...

Azt még megemlíteném, hogy nekem elég régóta csak hashajtóval megy a székelés, 4-5 naponta veszek be guttalaxot, és ilyenkor egy nap többször is rám jön, és minden egyes alkalommal 30 percet törölgetek, vagyis elmegy ezzel együtt több óra...

Ez igen kellemetlen azért is, mert így nem tudok itthonról elszakadni, ha hashajtót vettem be, mert kiszámíthatatlan mikor hat, és a törölgetéssel együtt 1 óra simán van az egész procedúra... Nem tudok a különböző foglalkozásokra sokszor emiatt bejárni, se egyéb más programokra, ill. ha állásom lesz, nem tudom így hogyan fogok dolgozni... :S

Valami megoldás kéne, mert már nagyon elegem van, kihez tudnék még ezzel a problémával fordulni, mert amúgy is nagyon kellemetlen, és nem túl sokan foglalkoznak ilyennel...



2012. márc. 5. 10:46
1 2
 11/14 anonim válasza:

"Mondjuk már az is jó lenne, ha neten valahol meg tudnám ezt kérdezni.."

Tessék, itt egy oldal, ahol felteheted a kérdésed, elmondhatod a panaszod és egy orvos válaszol: [link]

El tudom hinni, milyen kellemetlen lehet neked ez :S Remélem meglesz a gyógymódja :)

2012. márc. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

[link]


itt kérdezhetsz sokfélétől,orvostól és olyan szakembertől is aki bár nem orvos,hanem egyéb (természetgyógyász,stb).2 oldalt vannak külön felsorolva,alaposan böngészd át,ird le ugyanazt nyugodtan többnek,hátha tud valamelyik segiteni


2-es válaszoló voltam

2012. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Hunyadit, mályvateát stb... próbáltam már szedni rendszeresen, egyik sem hatott, legalábbis nem állt be attól sem rendszeresre a székelés...


Valszeg azért csak hashajtóval megy a székelés, mert másféle gyógyszereket is szedek, amik szorulást okoznak, de azokat sem hagyhatom el, muszáj szedni...


Köszönöm a linkeket és a válaszokat, feltétlenül megpróbálkozok ott is segítséget kérni...

2012. márc. 5. 22:13
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem is több betegségem van, én is szedek gyógyszereket . . .

Nekem amin nagyon sokat segít, az a Pro Gastro 825 probiotikum. Kicsit drága, 6.500. Ft., de egyik legjobb. Meg kellene próbáld legalább 3 hónapig szedni.

2012. márc. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!