Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem szeretem a glutén mentes...

Nem szeretem a glutén mentes dolgokat mit csináljak?

Figyelt kérdés
2 éve ki derült hogy liszt érzékeny vagyok 1éve tartom a diétàt és már nagyon elegem van belöle ehetetlen minden és olyan mint ha egy téglát enék ráadásul nem is olcso de legaláb ehető lenne már szinte mindent ki probáltunk de nem tudok mit csinálni ràadásul fàjnak a fogaim és van ami mozog mire 20 éves leszek protko kell,nem ehetek semmit mert szinte mindenben van glutén és folyton éhes vagyok .
2014. márc. 25. 17:22
 1/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Szia!

Miket eszel?

Mi az összefüggés a fogaid, a gluténérzékenység és a jelenlegi táplálkozásod között?

2014. márc. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. a glutén függőséget okoz, persze hogy jobban szereted mint más ételt - megfordítva: nem szereted a gluténmentes dolgokat. Szerintem használd ki a negatív érzelmeidet: gyűlöld azt a rendszert ami rászoktatott a gluténre, így dacból edd azt amit lehet nem szeretsz de tiszta élelmiszer. Úgyis enned kell.


2. Nem értem mit nem lehet szeretni a húson, a zöldségeken, miért ehetetlenek ezek, de az ízlésedet nem is kell megértenem. Gyümölcsök.. meg kesudió, fujj de nem finom. 100 forint egy kiló káposzta, pitsa drága.


3. Tedd rendbe magad, a fogaidat. Kérj segítséget ha egyedül nem megy (persze hogy senkinek sem megy egyedül, ezért örülünk hogy vannak szakértők akik segíthetnek)

2014. márc. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a fogaimhoz anyi köze van h beton kemény minden,mostanság házliag készült zsemlét eszek mert annak viszonylag el viselhető az ize ,a hust egyszerűen nem szeretem ha nagyon muszàly meg eszem de amugy nem ,a gyümölcstöl be sàrgulnak a fogaim a zölcség meg nem laktato
2014. márc. 26. 12:46
 4/5 anonim ***** válasza:

A zöldségeket zsírral esszük pont a laktatás és a tápanyagbevitel miatt, a gyümölcsökkel nincs gáz - a sárga fogak is jól állnak egy gluténmentesen táplálkozó (egészségesebb) embernek, az őseid azért nem haltak ki mert szerették/nem szerették megették a húst (tiszteld őket és ne legyél gyengébb náluk, nyeld le amit le kell nyelni).


Zsemlét miért eszel ha kemény? Hagyd már, vagy keress finom, puha zsemléhez GM receptet.. :)

2014. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

Szia!

Bocs, de még mindig nem értem miért beton kemény minden.

Mindegy. A rizst és a krumplit nem említetted. Nyilván tudod, hogy ezekben nincs glutén. Ezeket nem eszed? Vagy ezekre írtad, hogy eleged van belőlük és ehetetlenek?

Én javarészt rizzsel viszem be a napi CH-t és nem tudom megunni. Rengeteg féle fűszer van.

Hüvelyesek. Nincs bennük glutén.

Soha nem értettem azokat, akiknek baja van a hússal, de elfogadom, hogy van ilyen. Akkor ott a tojás. Ha az sem megy, akkor meg nem tudom, mivel oldod meg a fehérjebevitelt. Max. a tejtermékek maradnak, de az csak olyan felemás megoldás lehet.

Mi az ami hiányzik és nem tudod nélküle elképzelni az életed? A kenyér? Simán lehet élni kenyér nélkül.

Persze, nekem is biztosan hiányozna, ha nem ehetnék szendvicset. Egy ideig.

Zabpelyhet sem bírod?

Egy két oldalon azt írják, hogy gluténmentes, máshol meg, hogy van benne. A kukorica dettó. Tegyük fel, ezekben kevesebb a glutén. Ha ezeket bírod, máris bővül a skála.

Palacsinta zabpehelyből. Abból csinálhatsz szendvicset is.

Csak ötletelek.

Keress olyan fórumot, ahol gluténérzékenyektől kérhetsz tippeket! Bár szerintem ezt is sokan olvassák, nem tudom ,miért nem mozdultak rá a kérdésre.

2014. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!