Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni szeretnék! Kérlek...

Hízni szeretnék! Kérlek mondjatok női tömegnövelőket! 16 éves vagyok,170 cm és 47 kg. hízni szeretnék májusig 8 kg-ot. Ez összejöhet?

Figyelt kérdés
Sokat próbáltam változtatni az étkezésemen, de nem segített semmi. Egészséges vagyok, csak rettentő sovány. És ezt már meguntam!! Szeretném elérni az 55kg-ot, mert ez a célom. Hogy végre én is felvehessek egy bikinit szégyen nélkül.
2015. jan. 11. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne hízni akarj, a zsír senkinek sem áll jól. Inkább sportolj, az egészségesebb, jobb érzés és még formásabb is leszel tőle. Ugyan májusig nem fogsz magadra szedni nyolc kiló izmot (pláne nem nyolc kiló zsírral megegyező térfogatnyit), de hosszabb távon biztos, hogy jobban jársz vele.
2015. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
zöld/narancssárga jumbo
2015. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lisztérzékenységet kizártad? Gluténmentes étkezést próbáltad?


Nincsenek női tömegnövelők, a rózsaszín csomagolás (bitch please) csak marketingfogás. A 'tömegnövelők' csak cukor és valami olcsó fehérje keverékei, azaz éppen beleférnek a kaja kategóriába, de ennyi erővel ehetnék normális ételt is, utána pedig valami tűrhető desszertet (pl. lekváros rizs). És akkor ugyan ott tartasz, olcsóbban.


Több zsiradékot próbálj meg enni (például kókuszzsír) és törekedj rá, hogy egyre több kalóriát, kezdetben 2000-2500 kcal-t elfogyassz. Eddz mellette, normálisan, keményen.


Lehet emelni a szénhidrátfogyasztást is (rizs, említett lekváros rizs) csak nem a legegészségesebb.


Tehát enni kell és edzeni, kérdés hogy mit eszel és mit edzel.

2015. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Első kommentelőnek: Nem zsíros szeretnék lenni, csak azt szeretném, ha lenne rajtam mit fogni. Gondoltam én is a sportra, ezért kezdtem 11 napja rendszeresen tornázni. Jennifer Selter videói alapján csinálom, ő mutat gyakorlatokat, ami az egész testet formálja. De szinte csak csont és bőr vagyok, így semmi nem fog látszani, ezt mindenki mondja. De köszönöm a választ!

A második kommentelőnek: Köszönöm! Erről már hallottam, csak nem voltam biztos benne, hogy segít is. De kipróbálom.

2015. jan. 11. 17:56
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lisztérzékeny. És a gluténmentes étkezést sem próbáltam még. Lehet igazad van, hogy nem segítenek a tömegnövelők, de egy próbát megér. Legalább bennem lesz az, hogy megpróbáltam, és teszek érte, hogy hízzak. De köszönöm ezt a választ is, megfogadom!
2015. jan. 11. 18:00
 6/12 anonim ***** válasza:

Én inkább pár hónap gluténmentes étkezésre tennék igazából.


Tömegnövelőket sportolók használják, amikor már az alap étrendjük megvan. Akkor tudnak vele plusz kalóriát bevinni ami hízáshoz (főleg izmosodáshoz) kell is.


Úgy úszod meg tisztán és jól a tömegnövelőt, ha veszel külön fehérjét (ha tisztát szeretnél akkor tojásfehérje port), például tejsavó proteint. Én nem támogatom a tejtermék fogyasztást, de a tejsavó segíti a hízást, fejlődést ugyan úgy mint a cukros ételek. Na ezt kell bekeverni cukorral, mondjuk 50:50% arányban. Ez olcsóbb, mintha előre összekevernék neked.


Az étrendedbe pedig desszertnek felveheted a lekváros rizs, lekváros puliszka típusú ételeket (én nagyon nem ajánlom a búzalisztes ételeket, mert ha tényleg nagyon vékony vagy, tényleg ott a gyanú hogy ezek miatt vagy vékony).


Tehát kiegészítésként ha iszol turmixot (tömegnövelő) akkor is meg kellene lennie 2000+ kalóriabevitelnek, ezt egy darabig nem ártana számolni.


Sportolók úgy szoktak enni, hogy kb. heti fél kilót hízzanak, addig növelik a kaja adagokat.


Ezt mondjuk jól leírják a neten elérhető Sárga Kapszula című könyvben. A maga módján hasznos írás :)

2015. jan. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsod, ezt még sosem ajánlották nekem. Remélem segíteni fog és elérem azt az 55 kg-ot, mert még soha semmit nem akartam ennyire. Köszönöm a válaszodat! :)
2015. jan. 11. 18:13
 8/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, azért azt ne gondold, hogy csak a jumbotól megnősz.

kell mellé tömegnövelő étrend, meg edzések.

2015. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És a tömegnővelő-étrend témában tudnál segíteni?
2015. jan. 11. 18:15
 10/12 anonim ***** válasza:

fehérje: 2g/tskg 47~50kg-nál ez napi 100g

ch: 3g/tskg (ha nem hízol akkor vidd 4g/tskg) napi 150g

zsír: 1g/tskg 50g

csak vizet igyál, ne ilyen cukros szarokat. az étkezéseket oszd el napi 5-re. (6.00,9.00,12.00,15.00,18.00 ha meg tudod oldani)

2015. jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!