Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel helyettesíthetem a...

Mivel helyettesíthetem a kenyeret, ha szénhidrátot akarok bevinni?

Figyelt kérdés
Gluténérzékeny vagyok, de rendszeresen edzek és muszáj lenne több szénhidrátot bevinnem, mint most. Mit ehetek kenyér helyett, aminek magas a szénhidrát tartalma (és alacsony a zsírtartalma)?

2015. máj. 12. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
alma, narancs, banán, stb.
2015. máj. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Cukor, krumpli, kukoricadara, kukoricapehely (ez utóbbiaknak magasabb a CH tartalma, mint a lisztnek), lekvárok, mazsola, aszalt füge, datolya, stb...
2015. máj. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. máj. 12. 20:32
 4/5 anonim válasza:
Van gluténmetes Abonett kenyér, az is jó :) Kukoricadarából és szójalisztből áll, 100 g-ban 60 g a ch.
2015. máj. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen a szénhidrátot kell emelned, edzéshez pont a zsír bevitelt is növelheted.


Persze azt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy inkább szénhidrátos (hagyományosabb elméletek) vagy inkább zsíros (manapság elfogadottabb).


Ha tojásfehérjéből habot versz, belemegy a tojássárgája, némi olvasztott kókuszzsír (olaj..) aztán rizsliszt, akkor tök egyszerűen készíthetsz piskó.. ha sósan csinálod akkor gyakorlatilag kenyérfélét, finom, ch dús de nem túlzottan.


Erre mondom, hogy mondjuk 5 tojáshoz jön 150g rizsliszt, ebben van kb. 110-120g keményítő, ha a harmadát eszem meg, akkor az még belefér lowcarb, ketogén étkezésbe is.

Ha a felét, akkor az inkább csak lowcarb, ha az egészet, akkor nekem edzés mellé, ektomorfként még mindig nem túlzott ch bevitel, de már egy mennyiség, ha úgy veszem.

2015. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!