Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 16 éves vagyok 95 (! ) kg...

16 éves vagyok 95 (! ) kg 160cm fél évem van lefogyni?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne,felkértek szalagavatóra táncolni,egyetlen ruhába se fogok beleférni.:'( Beteg voltam,gyógyszer mellékhatása miatt híztam ennyit,január végén hagyhatom el. Ha futok befulladok..:( De igazából már nem érdekel semmi,szeretnék lefogyni(30-35kilót) kérlek segítsetek! Csomó oldalt láttam,de ott mondta futást írja,biztos van más mód is,felülések,guggolás? Tudtok nem nehéz étrendet írni?(Nem nehéz alatt

Azt értem,hogy lehetőleg ne bélszín legyen reggelire)..Ilyen csodabogyókra nincsen pénzem..ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!!! És ezer hála!!!!



2016. jan. 3. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Próbálj ki fogyókúrás étrendet. Vagy menj zsírleszívásra. Am a guggolás is jó de abból nagyon sokat kell csinálni hogy használjon.
2016. jan. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Dieta!!!
2016. jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A fogyást egy végtelenül egyszerű folyamattal lehet elérni: kevesebb kalóriát kell bevinned, mint amennyit felhasználsz egy napon belül.

Ha van mérőszalagod, és leméred a derekadat a köldöködnél és kicsit feljebb, a legkeskenyebb részén, a csípődet és a nyakadat, akkor már tudunk számolni egy megközelítőleges testzsírszázalékot, amivel sokkal pontosabban kiszámolható a napi kalória- és tápanyagszükségleted.

Ezekből a megadott infókból, plusz feltételezve, hogy diákként és futástól fulladóként nem túl sokat mozogsz, egy durva számolás alapján nagyjából 1700-1800 kcal az alapanyagcsere-értéked (ez annyit jelent, hogy ennyit akkor is eléget a szervezeted naponta, ha csak fekszel egész nap), a napi kalóriaszükségleted pedig 2100-2200 kcal. Mivel a súlyt nem két hét alatt szedted fel, nem is fogod két hét alatt leadni, heti fél, maximum egy kiló fogyás az egészséges és betartható, ennél többnél a szervezet pánikmódba kapcsol, és elkezd extra módon raktározni (így jön létre az az effektus, mikor sokan koplalnak meg fogyókúráznak, aztán a rendes kajára visszatérve a leadott súly dupláját szedik vissza).

Ha egy olyan egészséges diétát próbálsz követni, ami napi 1300-1500 kcal-t enged megenni, akkor nem lehet baj. A dolog kulcsa ugyanis a kajálás, 70-80%-ban azon múlik minden. Hiába mozogsz bármit, ha ugyanúgy sz*rul eszel utána. A helyes kajálás nem drága, legalábbis közel sem annyira, mint mondják, ráadásul egészséges leszel tőle, az immunrendszered erősödik majd, így a gyógyszerek árát helyből megspórolod.

Mozgásból pedig nem csak a futás létezik, bár kétségkívül az a legolcsóbb.

[link] Ezt a módszert nagyjából a tiédhez hasonló kondiban kipróbáltam, működik, tényleg jó. Ha az elején az egy perc futások is durvák (nekem azok voltak, bevallom becsülettel), akkor egy nulladik hetet szúrj be az egész elé, amikor az adott napokon csak 30 percet tempósan sétálsz, mintha késésben lennél valahonnan pl.

A kajára visszatérve pedig reggelire egyél natúr joghurtokat zabpehellyel (Lidl-ben 200 Ft fél kiló), gyümölcsökkel, esetleg sovány csirkemellsonkát zöldségekkel, fűszeres sovány túróval egyél, tízóraira mehet gyümölcs (de ne túl sok, hiába mondják, hogy milyen egészséges, lényegében cukros víz, a gyümölcscukor miatt), lehetőleg valami zöld (pl zöldalma), ebédre sovány hús NEM olajban kisütve, NEM bundában, NEM zsírtól tocsogó pörköltnek, NEM krumplival vagy fehér rizzsel, NEM tésztával (tésztaétel kilőve, max ritkán teljes kiőrlésű tésztából, de az jó drága és szvsz nem is finom), esetleg hal, friss saláta; uzsonnára natúr joghurt, túrókrém valami fincsi diétás fehérjeporral pl, vacsorára pedig fehérjeturmix.

Na igen, a fehérjeporok. Nem olcsó mulatság, viszont leosztva az árukat, ha egy olcsóbbat nézünk, akkor kb. 150-200 Ft-ra jön ki egy étkezés belőle - márpedig egy turmix tökéletesen kivált egy étkezést, eltelít, fehérjét ad, kevés a kcal és szénhidráttartalma, és mivel még finom is, az édességhiányt is megszünteti :)

Csodabogyók nem kellenek, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy nem használnak.

Nagyvonalakban dobtam itt össze a lényeget, ha kérdésed van, írj, és küldök pár hasznos linket :)

2016. jan. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senia válasza:
Ha gyógyszer miatt híztál meg, akk sztem ahogy elhagyod a gyógyszert alapból neki állsz majd fogyni. persze az étkezésre figyelni kell.... Én antipszichotikumokat szedtem...azoknak is mellékhatása a hízás..el kezdtem hízni, de amikor abbahagytam (nem a hízás miatt)... visszafogytam...sőt... Nem tom, h te mien gyógyszertől,meg mennyi idő alatt híztál ... de sztem le fog menni....nem azt mondom, h nem kell érte tenned...de drasztikus fogyókúrába ne kezdjél :)
2016. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!