Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sport nélkül is látványos e a...

Sport nélkül is látványos e a fogyás?

Figyelt kérdés
Sajnos a karom nemrég eltört és az orvosok 3,5 hónapra felmentettek a testnevelés órák alól. Ekkor elhatároztam hogy tartanék egy laza fogyókúrát(sok víz, kevés hús és tésztaféle, sok gyümölcs),inkább diétát. Kérdésem tehát,hogy egy magamfajta (15 éves) enyhe súlyproblémákkal rendelkező lányon meg látszik e majd a javulás? (65-66kg)Kérlek ne a kritikáitokkal gyertek mert önbizalomhiányban szenvedek már így is! Köszönöm ✌

2016. febr. 12. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Látványos lehet, de a bőröd lassabban húzódik vissza, nem lesz olyan tónusos a tested, lógni fog a hasad és a cicid, és lesz rajtad némi narancsbőr.

15 évesen egyik sem előnyös.


A tesiórák azért tilosak, mert futtok, csapatjátékokat játszotok, bordásfalaztok: eleshetsz, összeütközhetsz másokkal, neked mehetnek, megrúghatnak labdával. Nem szerencsés ha eltört a karod.


A diéta során KIEMELTEN figyelj oda a KÁLCIUMBEVITELRE, nem kell hogy lassabban gyógyulj, vagy pont most szedj össze némi csontritkulást.


Tornázni is lehet, otthon, biztonságosan. Még begipszelt karral is: guggolások, vádli gyakorlatok, hasprés, stb. Amihez nem kell a törött kart megerőltetni. Még a vállizmaid is átmozgathatod, ha figyelsz, hogy kis súly legyen a másik kezedben is, a másikra elég a gipsz önmagában. Gyors séta (nem jeges, sáron úton), szobabiciklizés is jöhet.

A legfontosabb, hogy a törött végtagot ne erőltesd, és vigyázz, hogy ne ess el!



Napi pár perc mozgás meggyorsítja a fogyást, segít hogy jó alakod is legyen, és a vérkeringés élénkítése segít a bőrt is feszesen tartani.

2016. febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fogyás minden esetben látványos tud lenni.

Fogyni lehet helyes táplálkozással is meg éhezéssel is, nem tudom eldönteni éppen melyikkel szeretnél próbálkozni :)

Itt sokan jönnek majd azzal, hogy jojó effektus, lefogysz éhezéssel aztán gyorsan vissza is hízod.

Ez nem feltétlenül hülyeség de nem is mindenképp igaz.

A lényeg, hogy ha most az újított étrenddel lefogysz, akkor utána ne kezdj el visszatérni a régi táplálkozáshoz, ne egyél a mekiben stb.

Viszont utána nem árt folytatni a sportot, mert az se mindegy, hogy a fogyás végeredménye feszes bőr e vagy lógó. Ennyi idősen még (és nem vagy kövér 66kg-al hacsak nem 140cm vagy) a bőr sokkal jobban reagál a fogyásra mint 20-30 év múlva, vagy nagyobb súlyfelesleg esetén.


Éhezni viszont ne éhezz, annak nincs sok értelme. Lehet enni napi 4x 5x kisebb adagokat, reggelire gyümölcs turmixot, ebédre olyasmiket hogy csirkemell, rizs, zöldségköretek (NEM SÜLTKRUMPLI az nem zöldségköret :D)

ha éppen belehalsz az édességhiányba akkor egy norbi update kakaós csiga vagy túrórudi pl... vacsira tonhalsaláta.

Ezekkel jól lehet lakni és nem hizlalnak, kevés bennük a kalória is.


Fel a fejjel minden sikerülhet :)

2016. febr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"kevés hús - sok gyümölcs", szerintem inkább fordítva, főleg ha mozogni se mozogsz.

A szénhidráttól (gyümölcs) csak a zsírod marad meg, miközben a kevés fehérje (hús) bevitel miatt az izomtónusod - ami végső soron az alakodat meghatározza - romlani fog.

2016. febr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy meglátszik, ekkor látszik csak meg igazán már néhány kiló is :)

Miért kevés hús? Nincs vele gond, bár nem tudom, mi a célod vele, de akkor más fehérjeforrás kell. A sok gyümölcs szerintem keveseknek jó ötlet, csomó cukor, nem laktat... Persze sokféle ember van, van, akinek pont a sok gyümölcs tud kalóriadeficitet okozni vagy azzal tudja tartani a kalóriadeficitet... Nekem inkább megakadályozza s nem vagyok egyedül azzal, hogy csak éhesebb leszek tőle.


Csak mert eltört a karod, mozoghatsz ezt-azt. Én túráznék, igaz, én azt szeretem, sosem sportoltam, de túra az volt.

2016. febr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!